В Італії для туристів відкрили таємний коридор сімейства Медічі Автор: lesya · Опубліковано: 20.08.2012 10:45 · Розділ: Культура

Цими днями в Італії для загального доступу відвідувачів відкрили таємний коридор Вазарі, який свого часу належав сімейству Медічі з палаццо Уффіци в палац Пітті по інший бік річки Арно. Таємний коридор проходить через стару частину Флоренції, включаючи знаменитий міст Понте Веккіо.

З історичних джерел відомо, що сімейство Медічі використовувало його для швидкого пересування по місту або ж для того, щоб сховатися в своєму замку. Коридор завдовжки з кілометр було збудовано в 1565 році архітектором Джорджо Вазарі за наказом Козімо де Медічі.

Таємний коридор сімейства Медичі (фото з podrobnosti.ua)
Таємний коридор сімейства Медичі (фото з podrobnosti.ua)

За словами очевидців, архітектура таємного коридору вражає погляд. На додачу, звідти відкривається прекрасний вид на незрівнянні міські панорами, мости, музеї та старовинні будинки.

Однак пройтися таємним коридором не так уже й легко, адже екскурсію слід бронювати заздалегідь. Справа в тому, що кількість місць в групі обмежена - на день в коридор Вазарі пускають не більше 50 осіб.

Екскурсія розпочинається із всесвітньо відомої галереї Уфіцци, в якій є невеликі дерев'яні двері між залами 25 і 34. І оскільки коридор є своєрідним продовженням музею, на його стінах можна побачити близько семи сотень картин світових класиків.

А трохи раніше в Італії стався один вельми цікавий випадок, також пов’язаний із мистецтвом. Нещодавно старенька картина, яка належала сім'ї італійців, зробила своїх власників справжніми багатіями.

Невідому до цього часу роботу італійського майстра Каналетто було продано майже за два з половиною мільйона євро. Самі власники і не здогадувалися про справжню вартість цього твору мистецтва.

Мистецтвознавці були по-справжньому вражені, коли власники цього безцінного шедевру зателефонували їм, розповівши про полотно, на якому зображена ринкова площа у Венеції. Продавці навіть уявлення не мали, скільки коштує полотно розміром 25 на 35 см. Однак їх просвітили фахівці знаменитого аукціону Sotheby's.

За твердженням мистецтвознавців, знаменитий венеціанський художник Каналетто написав картину приблизно в середині XVIII століття. На ній зображено ринкову площу, замощену в 1758 році.

Безцінну картину було продано з молотка за 2 млн. євро, однак з податками загальна вартість полотна склала 2,4 млн євро, пише видання Daily Mail.

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?