У молодої американки замість волосся на тілі ростуть нігті Автор: lesya · Опубліковано: 19.08.2012 08:15 · Розділ: Медицина

Американські лікарі зіткнулися з надзвичайно дивним у медичній практиці випадком. До них за допомогою звернулася молода дівчина, яка несподівано захворіла незвичайною недугою: у 28-річної Шаньї Айсом з фолікул по всьому тілу замість волосся ростуть нігті.

Американка зіткнулася з цією проблемою три роки тому, в 2009, коли вона потрапила в лікарню з приступом астми. Лікарі назначили їй лікування стероїдними препаратами. Буквально через декілька годин після прийому ліків дівчина відчула сильний свербіж по всьому тілу, а згодом у неї на руках і ногах з’явилися незрозумілі чорні шишки, які в кінцевому результаті перетворилися на звичайні людські нігті. Все дійшло до того, що дівчина не могла нормально ні сидіти, ні лежати.

Шанья Айсом (фото з tsn.ua)
Шанья Айсом (фото з tsn.ua)

Лікарі до цього часу не змогли зрозуміти, в чому ж причина дивного захворювання Шаньї. Вони лікували хвору від псоріазу, екземи та навіть від стафілококової інфекції, однак, на жаль, безрезультатно. Єдине, що вдалося з’ясувати вченим, це те, що організм колишньої студентки юридичного факультету з Балтімора з незрозумілих причин виробляє в 12 разів більше клітин шкіри у волосяних фолікулах, ніж організм звичайної людини.

Допомогти Шаньї змогли спеціалісти клініки Джона Хопкінса в Балтіморі. Для полегшення симптомів захворювання Айсом змушена приймати 17 препаратів. «Я не могла сидіти, я не могла ходити. Тепер я можу трохи прогулятися з тростиною, а іноді навіть без неї», - зізнається вона.

Окрім того, дівчина весь час змушена носити парик і капелюх, щоб приховати наслідки свого жахливого та поки що невиліковного синдрому.

Окрім проблем зі шкірою, дівчина зіткнулася з фінансовими труднощами – лікування разом з діагностикою обійшлося її сім'ї в 250 000 доларів, тому для оплати медичних рахунків близькі американки звернулися до благодійних фондів.160 000 доларів дівчина поки що не в змозі виплатити.

Зауважимо також, що на сьогоднішній день Шанья єдина, у кого лікарі зафіксували таке дивне захворювання.

Джерело: http://skuky.net/

Інші новини розділу