Британець створює картини зі старих джинсів Автор: lesya · Опубліковано: 18.08.2012 15:10 · Розділ: Життя

Сучасній людині важко уявити своє життя без джинсів. І справді, джинсовий одяг надзвичайно зручний, модний і практичний. А для британського художника Яна Беррі (Ian Berry) він став не просто одягом, а реальним шматком хліба. Цей хлопець зробив кар'єру на перетворенні непотрібних джинсів у твори мистецтва. А працює він під псевдонімом Denimu.

На сьогоднішній день британець мешкає і працює в Швеції, створюючи з клаптиків джинсової тканини та клею глибокі й реалістичні картини різних відтінків синьої, сірої та білої барви.

Неймовірна симпатія до джинсового одягу з’явилася у Яна ще в школі: одного разу мати майбутнього художника віддала його улюблені джинси в пральню, отож хлопцеві не залишилося нічого іншого, як вирушити на вечірку в вельветових штанях.

Картини зі старих джинсів
Картини зі старих джинсів

На сьогоднішній день невідомо, чи став Беррі об'єктом уїдливих жартів з приводу його «старомодного прикиду», однак сам художник зізнався, що почувався вкрай невпевнено та сором'язливо.

Згодом, ставши професійним дизайнером, Ян Беррі займався оформленням рекламних компаній таких знаменитих брендів, як Nissan, Guinness та віскі Talisker. Однак, за твердженням художника, особливого задоволення ця робота йому не приносила.

І ось одного разу Ян навідався додому саме тоді, коли його мати відбирала старий одяг на благодійність. І тут Ян побачив серед оберемків лахміття улюблені штани дитинства.

«Якось несподівано мене вразили краса та багатство відтінків місцями рваного та вицвілого деніму. Я просто не міг розпрощатися з цими джинсами, адже вони насправді були частиною мене. Я носив їх саме в той період свого життя, коли шукав самого себе, - і раптом я зрозумів, що нарешті знайшов те, що шукав».

Саме тоді Беррі вирішив створювати незвичайні картини з джинсів.

«Нарешті я отримав унікальну можливість висловити свої думки і спогади. Я знайшов свій голос. Через матеріал, який був одночасно моїм та водночас носився повсюдно, долаються межі раси, віку, соціального стану та часу. Тепер денім – це ніби моя власна вільна мова».

Юнак зрозумів, що досягнув справжнього успіху тоді, коли до нього звернулися власники музею Джеймса Діна, зірки американського кінематографа. Зігравши в джинсах від Lee Riders в культовому фільмі 1955 року «Бунтар без ідеалу» (Rebel without A Cause), Дін став родоначальником джинсової моди в цілому світі. Denimu зайнявся оформленням музею в його фірмовому джинсовому стилі.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.