1% Сахари вистачить для забезпечення енергією всього людства Автор: lesya · Опубліковано: 18.08.2012 12:34 · Розділ: Нові технології

Цими днями німецькі спеціалісти визначили, яка площа пустелі Сахари необхідна для того, щоб задовольнити потреби всього людства в електроенергії, Джерелом цієї енергії повинні стати, за задумом фахівців, геліотермальні електростанції.

Геліотермальні електростанції - це електростанції, які в роботі використовують концентровану сонячну енергію. Енергію сонця використовують для нагріву теплоносія, який у свою чергу нагріває воду до пароподібного стану, а вже пар обертає парову турбіну генератора.

Сахара забезпечить енергією людство
Сахара забезпечить енергією людство

За словами спеціалістів, сонячні електростанції термічного типу на сьогоднішній день вирізняються вищим показником ККД та нижчою вартістю у порівнянні з фотоелектричними панелями. На додачу, при створенні цих електростанцій використовуються звичні технології: параболічні дзеркала, які концентрують світло на трубках з теплоносієм, теплообмінник, який нагріває воду, та парова турбіна, яку вже протягом багатьох років успішно застосовують в теплових і атомних електростанціях.

За словами спеціалістів, пустеля Сахара ніби створена спеціально для розвитку сонячної енергетики – безкрайні простори, безхмарний, сонячний та сухий клімат. Незручності можуть нести в собі піщані бурі, які загрожуватимуть дорогому обладнанню.

Окрім того, спеціалісти говорять і про позитивний побічний ефект будівництва сонячних електростанцій на території найбільшої у світі пустелі. Експерти переконують, що штучно створювана на величезних територіях тінь і конденсація вологи на металевих конструкціях з часом можуть стати причиною зміни мізерних пустельних екосистем, внаслідок чого збільшиться біологічне розмаїття пустельного регіону.

До речі, ще рік тому проект німецьких фахівців із захоплення територій найбільшої у світі пустелі та перетворення їх у цінні джерела електроенергії, виглядав науковою фантастикою. Однак на сьогоднішній день, коли в Японії та Німеччині з неймовірною швидкістю закривають атомні електростанції, а США припиняють видачу ліцензій на будівництво нових ядерних реакторів, при цьому енергетики Німеччини переконують, що 25% всієї електроенергії вони отримують з поновлюваних джерел, фантастичний проект перетворення найбільш непотрібних земель планети в енергетичний Клондайк виглядає лише питанням часу.

Подвесные изоляторы ПС, які зараз досить широко застосовуються, також в майбутньому будуть замінені більш новими матеріалами.

Джерело: http://life.comments.ua

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.