Триллер Хічкока очолив список кіношедеврів усіх часів Автор: lesya · Опубліковано: 15.08.2012 23:19 · Розділ: Кіно

Нещодавно співробітники британського інституту кінематографії (BFI) склали традиційний список фільмів, до якого увійшли 50 кращих кінокартин усіх часів і народів.

Очолив цей почесний рейтинг знаменитий трилер Альфреда Хічкока під назвою "Запаморочення". Нагадаємо, що фільм, головні ролі в якому виконали такі знаменитості, як Джеймс Стюарт, Кім Новак та Барбара Бел Геддес, з’явився на екранах у 1958 році. Як не дивно, відгуки кінокритиків про цю картину наприкінці 1950-х років були надзвичайно стриманими. До того ж, касові збори "Запаморочення" виявилися не надто вражаючими. Та, як бачимо, сьогодні кінокритики віддали належне таланту легендарного Хічкока, назвавши його фільм найкращим фільмом усіх часів та народів.У фільмі йдеться про відставного поліцейського детектива, якого колишній однокласник просить простежити за його дружиною, яку підозрює у зраді. Детектив, який панічно боїться висоти, їде в гори, де закохується в дружину однокласника, корабельного магната Гевіна Елстера…

Запаморочення Альфреда Хічкока (фото з kp.ru)
Запаморочення Альфреда Хічкока (фото з kp.ru)

На другій сходинці рейтингу опинився фільм Орсона Уеллса "Громадянин Кейн", у якому розповідається історію одного репортера, якому доручили вияснити подробиці біографії померлого недавно магната Кейна. А замикає трійку лідерів драма Ясудзіро Одзу "Токійська повість", яка оповідає про взаємовідносини трьох поколінь.

У даному контексті зауважимо, що співробітники BFI складають аналогічні рейтинги раз на десять років, починаючи з 1952 року. Таким чином, запропонований список є шостим за рахунком. Найперший список, складений експертами, очолила стрічка "Викрадачі велосипедів" режисера Вітторіо Де Сіка. Далі чотири рази поспіль лідером ставав "Громадянин Кейн" Уеллса.

До речі, до списку потрапили фільми російських режисерів. "Броненосець "Потьомкін" Сергія Ейзенштейна посів у рейтингу 2012 року 11-ю сходинку. Окрім того, до списку потрапили одразу три фільми Андрія Тарковського: «Дзеркало», «Андрій Рубльов» і «Сталкер», яким дісталися 19-е, 26-е і 29-е місця відповідно.

Найновішим фільмом у списку стала стрічка Девіда Лінча "Малхолланд Драйв", яка вийшла на екрани в 2001 році.

Зауважимо також, що рейтинг складався на основі результатів опитування, в якому взяли участь 846 авторитетних критиків та діячів світового кінематографу.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru/

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.