У місті ацтеків виявили унікальне поховання Автор: lesya · Опубліковано: 15.08.2012 19:28 · Розділ: Наука

Нещодавно мексиканські археологи, проводячи розкопки в столиці Мексики, виявили унікальне поховання ацтеків - скелет дівчини, оточений майже двома тисячами кісток дітей і дорослих. Поховання було виявлено неподалік піраміди Темпло Майор в столиці держави ацтеків Теночтітлане.

Поховання датоване 1481 - 1486 роками. Вчені з Національного інституту антропології та історії називають знахідку унікальною. "Незважаючи на те, що сліди людських жертвоприношень знаходили в похованнях представників племінної еліти в Центральній Америці й раніше, такі поховання знатних ацтеків зустрічаються вкрай рідко", - прокоментувала ситуацію археолог з Університету Флориди на ім’я Сьюзан Гіллеспі. Спеціаліст вважає це поховання "безпрецедентним для культури ацтеків", оскільки в період з 1325 до 1521 рр.. представників еліти племені зазвичай піддавали кремації.

Цивілізація ацтеків (фото з retrobazar.com)
Цивілізація ацтеків (фото з retrobazar.com)

Проаналізувавши виявлені останки, вчені виявили, що у деяких жертв були витягнуті серця. В одному місці серед кісток були виявлені черепи семи дорослих та трьох дітей, в іншому - ребра та кістки стегон. За словами керівника дослідження, археолога Перли Руїс, це є свідченням того, що кістки були викопані та перепоховані разом із жінкою.

Окрім того, під час розкопок археологи виявили стовбур "священного дерева" ацтеків. За словами фахівців, це дерево, ймовірно, було одним із чотирьох дерев, які, згідно з віруваннями ацтеків, підтримували небо.

А кількома тижнями раніше археологам у Мехіко пощастило зробити ще одне відкриття: в ході розкопок вони відшукали велике поховання ацтеків, яке включало в себе 17 скелетів 700-річної давності, що лежали в позі ембріона.

За словами антрополога Хорхе Артуро Талавера Гонсалес з Національного інституту антропології та історії, виявлені останки належать до періоду процвітання держави ацтеків племені тепанеків.

Один з виявлених скелетів належить жінці, яку поховали разом з новонародженою дитиною на руках. Дослідники вважають, що жінка померла одразу ж після пологів. Отвори в черепах виявлених кістяків дозволяють вченим говорити про жертвоприношення. Більше того, поруч з тілами археологи знайшли вівтар, залишки приміщень та різні предмети культу.

Про плем’я тепанеків відомо небагато. За окремими історичними даними, це царство жорстоко гнобило народ під назвою мексика, який в кінцевому підсумку прийшов до влади і відповів тим же, постаравшись знищити навіть найменші згадки про гнобителів.

http://news.students.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.