Наш мозок сприймає чоловіків як людей, а жінок як частини тіла Автор: lesya · Опубліковано: 13.08.2012 12:17 · Розділ: Психологія

Нещодавно американські дослідники, провівши низку досліджень, з’ясували, що людський мозок по-різному трактує візуальні образи різних статей: чоловіків наш мозок сприймає як людей, а жінок - як частини тіла.

Дослідження проводилося спеціалістами з Університету Небраски. Вчені наголошують на тому, що мова йде не про сприйняття характеру, особистості чи інших психологічних особливостей, а саме про усвідомлення та переосмислення тіла людини. Чоловіків ми бачимо як єдине ціле, тоді як жінок наш мозок розбирає на частини. Можливо, це зумовлене тим, що жінок сприймають як сексуальні об'єкти.

Жінок сприймають як частини тіла (фото з ru.photaki.com)
Жінок сприймають як частини тіла (фото з ru.photaki.com)

Як правило, в рекламі в ролі візуальних приманок використовують такі частини жіночого тіла, як талію, груди тощо. Саме на цих частинах постійно акцентують увагу, тому вони й сприймаються ніби окремо від усього тіла. У даному контексті психологи вирішили перевірити, як все це позначається на сприйнятті жінок.

За твердженням учених, коли людина дивиться на обличчя іншої, то для неї більше значення мають пропорції обличчя та відносне розташування його частин, тоді як форма носа або очей як окремих об'єктів її мало цікавитимуть. Така увага до деталей дозволяє нам впізнавати предмет - приміром, саме деталі дозволять людині відшукати необхідний будинок за кольором дверей. Тобто для людини характерний і той, і інший способи сприйняття - тут все залежатиме від самого об'єкта.

В експерименті вчених взяли участь дві сотні студентів обох статей. Їм показували фотографії молодих жінок та чоловіків. Спершу студентам показували фотографії людей на весь зріст, а через деякий час лише якусь частину тіла з цієї фотографії, приміром, груди чи талію. Причому було два варіанти частини тіла: в незмінному і в дещо деформованому вигляді. Учасники експерименту повинні були визначити, як виглядала ця частина тіла на першій фотографії. У другому варіанті експерименту студентам показували не окремий фрагмент фотографії, а людину повністю, але з трохи перекрученими частинами тіла. Завдання перед учасниками експерименту ставилося аналогічне - визначити, яка фотографія відповідає тій, що показували раніше.

В результаті проведених експериментів дослідникам вдалося встановити, що коли справа стосувалася жінок, то всі учасники експерименту визначали схожість за частинами тіла, а якщо чоловіків - то по цілому портрету. Отримані результати дозволяють зробити висновок, що чоловіків наш мозок сприймає в сукупності ознак, а жінок - за окремими, так би мовити, особливими прикметами.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу