Експерти назвали найбільш загадкові явища в історії науки Автор: lesya · Опубліковано: 11.08.2012 12:18 · Розділ: Наука

Нещодавно експерти склали список загадкових фактів і явищ, які протягом тривалого часу породжують все нові й нові теорії та дискусії в світі вчених. Інформація про це з’явилася на сайті Міжнародного наукового видання New Scientist.

1. Ефект плацебо. Чому людина, вірячи в те, що вона приймає ліки, та не знаючи, що замість ліків їй дають звичайні пігулки, які не несуть ніякого лікувального ефекту, йде на одужання, залишається для вчених величезною загадкою. Дослідник цього явища професор Фабріціо Бенедетті свого часу провів експеримент. У ньому взяли участь хворі, які щодня потребували сильнодіючого болезаспокійливого засобу. Вчений замість морфію давав їм аж ніяк не знеболюючі препарати, і, як не дивно, біль все одно вщухав. Вчені говорять, що наш мозок якимось чином може впливати на стан організму, однак як - невідомо.

Десята планета (фото з atlantida-pravda-i-vimisel.blogspot.com)
Десята планета (фото з atlantida-pravda-i-vimisel.blogspot.com)

2. Життя на Марсі. Вчені вже давно прагнуть відшукати життя на Марсі. Пошуки живого на Червоній планеті розпочалися ще в 1976 році. Однак поки що безрезультатно.

3. Темна матерія. Відомо, що всі галактики у Всесвіті з великою швидкістю обертаються навколо якогось одного центру. Однак, підрахувавши загальні маси галактик, вчені зрозуміли, що вони занадто легкі. І за законами фізики уся ця карусель давно б зламалася. Але не ламається. Вчені припускають, що у Всесвіті є темна матерія, яку неможливо побачити. Але що вона собою представляє, астрономи уявлення не мають. Відомо лише, що її маса складає 90 відсотків всієї маси Всесвіту.

4. Останнім часом вчених дедалі більше зацікавлює десята планета Сонячної системи. Загадковий астероїд Седна, розташований за планетою Плутон, є одним з найбільших у нашій системі. Ця планета є червонішою, аніж Марс. Вчені намагаються встановити її походження, однак поки що не домоглися вагомих результатів у цьому напрямку.

5. Радіосигнал, отриманий у 1970-х роках із сузір'я Стрільця, до цих пір залишається для вчених загадкою. Саме в той час у США стартувала програма, метою якої був пошук радіосигналів у космосі. Для цього радіотелескоп, скерований на різні частини небосхилу, повинен був сканувати ефір на різних частотах, намагаючись виявити сигнал штучного походження.

І ось 15 серпня 1977 року вчені отримали сигнал, який нагадував слово "WOW". Він тривав близько 37 секунд, а йшов на частоті 1420 мегагерц. Фактично, в цьому діапазоні не може працювати жоден земний програвач. Сигнал виходив із сузір'я Стрільця, де найближча зірка розташована на відстані 220 світлових років від нашої планети.

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.