Італійську прокуратуру зацікавили пляшки вина з Гітлером Автор: lesya · Опубліковано: 11.08.2012 09:32 · Розділ: Події у світі

Вже найближчим часом прокуратура італійського міста Верона має намір перевірити вино і пиво, на етикетках якого зображено Адольфа Гітлера. Працівники прокуратури мають намір з’ясувати, чи етикетки не є виправданням фашизму. Інформація про це з’явилася на сторінках видання L'Espresso. "Це єдине правопорушення, яке можна там відшукати, хоча варто було б карати таку людську дурість", - заявив з цього приводу прокурор Карло Джуліо Скінайя (Carlo Giulio Schinaia). Водночас мер міста пообіцяв втрутитися у справу та всіляко посприяти ліквідації вина з Гітлером.

На вино з портретом Гітлера на етикетці звернула увагу пара американських євреїв, які відпочивали в Італії. Метью Херш (Matthew Hirsch), 53-річний юрист з Філадельфії, вперше побачив пляшки на прилавках супермаркету Flisi di Garda. «Спершу ми провели три ночі в Венеції, а потім приїхали сюди, на озеро Гарда», - розповів Херш. «На початку цього тижня близько шостої години вечора, коли моя дружина відпочивала в номері, я вийшов прогулятися. Я пройшовся вуличкою і заглянув до магазину, щоб купити фруктів, води та вина. І ось тоді, вибираючи вино на полицях, я побачив ці пляшки. З десятком різних зображень Гітлера на етикетках», - додає Метью, зауважуючи, що просто уявлення не має, кому може прийти в голову купити таке вино.

"Ці етикетки ображають не лише євреїв, а й усе людство", - говорить з цього приводу дружина Херша Сінді (Cindy).

До речі, в тому ж супермаркеті продається вино із зображенням Папи Івана Павла II та пиво із зображенням нациста №1.

За словами представника магазину, пляшка вина із зображенням нацистського лідера належать до серії "Історична лінія" (Linea della Storia) і коштують 9,5 євро за штуку. Працівники супермаркету розповіли, що вино цієї серії купують вкрай рідко.

До речі, це вже не перший скандал, в центрі якого опинилися етикетки із зображенням Адольфа Гітлера. У 2009 році в Італії розгорівся скандал навколо вина, на етикетках якого були зображені Адольф Гітлер і Беніто Муссоліні. На них звернув увагу французький турист.

Зауважимо також, що серію вин з портретом нацистських лідерів на етикетці випустила італійська винна компанія Алессандро Лунарделлі (Alessandro Lunardelli). Вона отримала назву "Вино керівника". До так званої «історичної» серії алкогольних напоїв увійшли портрети інших нацистських лідерів, а також зображення Йосипа Сталіна. Продукт одразу ж викликав незадоволення з боку представників німецького уряду, які назвали дизайн вина "абсолютно позбавленим смаку".

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу