Вчені можуть визначати стать майбутнього зародка ще до моменту зачаття Автор: Lesly · Опубліковано: 26.06.2009 12:06 · Розділ: Нові технології

Минулого тижня на експериментальній фермі при Інституті вивчення тварин, що знаходиться в Гуансі-Чжуанському автономному районі на півдні Китаю, народилися поросята, стать яких була визначена ще до зачаття, повідомив провідний зоолог інституту, Лу Кегуань. Це перші поросята в Китаї, виведені зі сперми, що була попередньо відсортована на чоловічі й жіночі хромосоми.

Вчені вже отримали два опороси, в одному з них всі поросята були чоловічої статі, а в іншому – жіночої. Ще дві свиноматки от-от народять.

Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn
Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn

Лу та його команда відокремили сперму з жіночими Х-хромосомами від сперми з чоловічими Y-хромосомами, а потім штучним способом запліднили чотирьох свиноматок.

Спеціаліст стверджує, що новонароджені поросята нічим не відрізняються від звичайних в питаннях ваги та апетиту. Але ця технологія, безперечно, допоможе фермерам регулювати коефіцієнти народжуваності. Адже за звичайних умов середньостатистичне відношення самців та самок серед новонароджених поросят становить 50:50.

"На багатьох фермах південного Китаю молодий самець коштує приблизно на 5 000 юанів (715 дол. США) більше ніж самка. Тому повністю чоловічий опорос з шести поросят принесе додаткових 15 000 юанів доходу, порівняно зі звичайним опоросом з 3 самців та 3 самок," – додав Лу.

"Теоретично, ця технологія повинна бути дієвою щодо всіх ссавців, включаючи людей," – розповів Цзен Йоуцюань, один зі спеціалістів інституту. – Але через юридичні та етичні причини ми не розглядаємо можливість застосування цієї програми по відношенню до собі подібних. І не будемо в найближчому майбутньому."

В Китаї заборонено обирати стать дитини, хоча тут люди традиційно віддають перевагу хлопчикам, крім того більшості парам дозволено мати тільки одну дитину. А медичним працівникам забороняється повідомляти стать плоду майбутнім матерям, щоб запобігти абортам у випадку, якщо зародок жіночої статі.

Проте, в окремих випадках можливість вибору статі застосовується з метою попередження серйозних спадкових захворювань, таких як гемофілія та таласемія, що з більшою ймовірністю вражає хлопчиків.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.