Перед кінцем світу у Болівії заборонять Coca-Cola і McDonald's Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2012 22:23 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що вже найближчим часом знамениті американські компанії Coca-Cola та McDonald's повністю припиняють свою роботу в Болівії. Так, нещодавно уряд цієї південноамериканської країни прийняв рішення заборонити з грудня цього року компанії Coca-Cola роботу на національній території, а мережа ресторанів швидкого харчування, як виявилося, закривається з економічних причин.

Популярний у цілому світі напій Coca-Cola заборонять з 21 грудня 2012 - в день, коли згідно з календарем майя повинен настати кінець світу. "Прийняте нами рішення чудово поєднується з закінченням календаря майя. Заборона Coca-Cola стане частиною святкувань, присвячених кінцю капіталізму та початку справжнього культурного життя", - зауважив з цього приводу міністр закордонних справ Болівії Давід Чокеуанка.

За словами політика, 21 грудня стане завершенням ери егоїзму та поділу народів. "Цей день має стати кінцем напою Coca-Cola та початком мокочінче - напою, виготовленого на основі персика, планети шикуються в ряд вперше за 26 000 років, і це - кінець капіталізму та початок комунітаризму", - додав Давід.

За окремими даними, поштовхом до прийняття рішення про заборону в Болівії виробництва продукції Coca-Cola стала насамперед турбота про здоров'я нації та збереження культурної спадщини болівійського народу. За словами президента Болівії Ево Моралеса, Coca-Cola містить величезну кількість шкідливих речовин, які часто стають причиною інфаркту, інсульту та раку.

Нагадаємо також, що трохи раніше президент Венесуели Уго Чавес закликав співвітчизників відмовитися від вживання Pepsi та Coca-Cola. За словами Чавеса, шкідливу газовану воду венесуельцям варто замінити соками вітчизняного виробництва. Втім, забороняти продаж Pepsi та Coca Cola на території країни поки що не будуть.

До речі, у Болівії з 2010 року розпочалося виробництво газованої води, виготовленої на основі справжніх листків коки. Ця вода отримала назву Coca Colla, а продається вона у пляшках з етикеткою, яка дуже нагадує знаменитий американський напій. У процесі виробництва Coca Colla використовують листя коки, вирощені в болівійському місті Кочабамба. Саме тут, за словами експертів, знаходиться найбільша кількість нелегальних плантацій коки.

Що ж стосується McDonald's, то за 14 років існування в Болівії мережі ресторанів швидкого харчування вони так і не стали популярними серед населення. Причина тому - консерватизм в гастрономічних уподобаннях. До речі, Болівія стане другою країною в Латинській Америці, де не буде ресторанів McDonald's: на сьогоднішній день їх нема лише на Кубі.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу