Північний Льодовитий океан перейменують в Російський Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2012 20:12 · Розділ: Події у світі

Північний Льодовитий океан (фото з compas.ucoz.com)
Північний Льодовитий океан (фото з compas.ucoz.com)

Російські експерти переконують, що Північний Льодовитий океан слід терміново перейменувати на Російський. За твердженням фахівців, такий крок зміцнить у головах західних держав, які «посягають» на ресурси цього океану, всю безперспективність їхніх домагань.

З такою пропозицією нещодавно виступили російські вчені, які обґрунтовують перейменування тим, що більшість дослідників Північного Льодовитого океану були російськими мандрівниками. Більше того, переважна більшість островів та архіпелагів океану входять до складу Російської Федерації.

"Більшість островів Північного Льодовитого океану - російські. Всі відкриття, пов'язані з освоєнням океану, були зроблені російськими мандрівниками. У світі є Індійський океан, є Японське море. Перейменування океану на Російський посилило б позицію, пов'язану з ідентичністю. Ми - велика морська держава, то чому б нам не мати назву Російський Льодовитий океан", - говорить професор МДУ Микола Павлюк.

У даному контексті нагадаємо, що Північний Льодовитий океан є найменшим за площею океаном планети. Його площа складає 14750000 квадратних кілометрів. Перша згадка про Північний Льодовитий океан як про самостійну водойму датується XVII століттям, коли на німецькій карті він з’явився під назвою Гіперборейський.

Знайому нам назву "Північний Льодовитий" ввів в ужиток російський адмірал Федір Літке в 20-х роках XIX століття. Однак для мешканців західних держав така назва нічого не означає, оскільки вони називають океан, розташований в Арктиці, Арктичним океаном (Arctic Ocean).

Серед найзнаменитіших дослідників океану значаться імена голландця Віллема Баренца, росіянина Семена Дежньова, датсько-російського мореплавця Вітуса (Івана Івановича) Берінга, полярного мореплавця Семена Челюскіна, англійського моряка Генрі Гудзона, шотландського мандрівника Олександра МакКензі. Досліджувала Північний Льодовитий океан і легендарна арктична четвірка - норвежці Руаль Амундсен та Фрітьоф Нансен і американці Роберт Пірі й Фредерік Кук.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу