Американці лікуватимуть депресію за допомогою намету Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2012 17:38 · Розділ: Краса і здоров'я

Американці вирішили лікувати депресію кардинально новим способом - за допомогою звичайного намету.

Американські фахівці провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що звичайна туристична палатка сприятиме виробництву в мозку "молекул щастя".

Гарячий намет врятує від депресії (фото з medvesti.com)
Гарячий намет врятує від депресії (фото з medvesti.com)

За статистикою, депресія є найпоширенішим захворюванням. Нею хворіє один із десяти дорослих. У 20% випадків депресія не піддається лікуванню. Нещодавно американські фахівці винайшли спосіб цю ситуацію виправити.

Цими днями вчені з університету Арізони (University of Arizona) запропонували незвичайний спосіб лікування депресії. Вони переконані, що якщо пацієнта помістити в "гарячий" намет, температура в якому за дві години повинна досягти 38 градусів, так, щоб голова хворого була зовні, в цей момент у мозку вироблятимуться найважливіші хімічні сполуки - бета-ендорфіни або так звані "молекули щастя". За словами спеціалістів, позитивний ефект такого лікування може зберігатися протягом кількох тижнів, пише The Daily Mail.

Тепер співробітники університету Арізони мають намір провести випробування за участю 30 осіб, у яких лікарі констатували тяжку депресію. Усіх учасників експерименту розділять на дві групи. Першу помістять в "гарячий" намет, а другу - в намет-плацебо, в якому повітря не нагріватимуть. Спостерігати за зміною настрою піддослідних експерти планують за допомогою анкетування учасників за п'ять днів до та після сеансу. Тривалість дослідження становитиме сім тижнів.

До речі, лікування нагріванням або гіпертермія використовується й при лікуванні інших захворювань. Трохи раніше вчені з Вісконсинського університету в Медісоні (University of Wisconsin) заявили про позитивний ефект гіпертермії при лікуванні онкологічних захворювань.

В процес вивчення та лікування депресії зробили свій внесок і російські вчені, створивши апарат для управління режимом стимуляції головного мозку. Прилад дозволяє управляти стимуляцією різних областей мозку за допомогою магнітного поля. Зовні пристрій схожий на сіру коробку зі світлодіодами, яку вбудовуватимуть між стандартними енцефалографом та магнітним стимулятором. Розробка пристрою тривала більше 15 років. Та для того, щоб пристрій надійшов у серійне виробництво, він повинен пройти низку експериментів за участю людей.

Джерело: http://www.topnews.ru http://www.topnews.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.