"Іди сюди, шльондро!": фільм про чоловічий шовінізм, знятий прихованою камерою, викликав скандал Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2012 15:10 · Розділ: Суспільство

Цими днями у Бельгії показали фільм, у центрі якого гостро постала проблема чоловічого шовінізму. Кінострічку було знято прихованою камерою, а її показ минулого тижня викликав справжній скандал.

Фільм, знятий студенткою кінематографічного факультету одного з вузів Бельгії Софією Пітерс та показаний наприкінці минулого тижня в Брюсселі, несподівано викликав бурхливі обговорення серед політиків, представників місцевої громади вихідців з країн Магрибу, журналістів та простих городян. Про це повідомляє видання Le Monde.

Протягом одного дня Софі Пітерс прогулювалася вулицями Брюсселю, знімаючи свої пересування прихованою камерою - то самостійно, то за допомогою друзів. В результаті з відзнятих сюжетів вона змонтувала фільм, який отримав назву "Жінка на вулиці". Знята студенткою кінострічка - це своєрідний збірник епізодів на тему "чоловічий шовінізм".

Чи не на кожному кроці перехожі, здебільшого чоловіки, роблять Софі "компліменти", які, по суті, є образами. Студентка була і "гарненькою повією", і "апетитною попкою" та ще ким завгодно.

У даному контексті зауважимо, що дівчина йшла швидким кроком та була скромно одягнена - Софі була в літньому платті без рукавів та коротких чобітках. І незважаючи на таку стриманість образу, дівчина раз у раз отримувала пропозиції "випити чашку кави в готелі", "відправитися прямо в ліжко" і так далі. І навіть отримавши відмову від Софі ("ні, дякую", "я не хочу, це зрозуміло?"), чоловіки продовжують переслідувати її.

Софі не провокувала чоловіків (фото з nukr.net)
Софі не провокувала чоловіків (фото з nukr.net)

При цьому, як виявилося, ініціаторами більшості образливих інцидентів ставали вихідці з країн Магрибу (Західної Сахари, Мавританії, Марокко, Алжиру, Тунісу, Лівії). Софі Пітерс з цього приводу говорить, що хотіла б уникнути звинувачень у расизмі, однак, за твердженням дівчини, "9 із 10 образ, які ти чуєш на вулицях Брюсселя, вимовлені з акцентом".

У даному контексті муніципалітет Брюсселя має намір з 1 вересня цього року ввести правила поведінки на вулицях. Порушення цих правил потягне за собою адміністративну відповідальність. Однак поки що невідомо, яким чином можна буде довести вину того чи іншого порушника, адже міська влада, звісно, не зможе забезпечити всіх мешканок Брюсселя прихованими камерами.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.