Барак Обама виявився нащадком раба Автор: lesya · Опубліковано: 01.08.2012 17:49 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що президент США Барак Обама є нащадком раба. Так, виявляється, далеким предком президента був один із перших зареєстрованих у США чорношкірих рабів. За словами фахівців з генеалогії з американської компанії Ancestry.com, результати проведеного ними дослідження доводять, що предки Обами по материнській лінії походять від раба зі штату Вірджинія на ім'я Джон Панч (John Punch). Інформація про це з’явилася на сторінках видання The New York Times.

Ще в 1640 році африканець на ім’я Джон Панч, який працював слугою за контрактом у штаті Вірджинії, втік до Меріленду. Там його разом з двома білими слугами спіймали та запроторили до в'язниці. Однак Панча покарали набагато суворіше, ніж його білих побратимів: Джона засудили до довічного рабства.

Цей факт дозволяє історикам вважати Панча першим чорношкірим рабом, офіційно зареєстрованим у США. А сталася описана подія за декілька років до того, як у Вірджинії прийняли закон, що дозволяв рабство.

Проведений аналіз ДНК та вивчення архівних даних дозволило фахівцям простежити материнську лінію Барака Обами аж до періоду, в якому жив Панч.

Дослідники припустили, що саме Панч став батьком дітей, яких народила йому вільна біла жінка. Від цих дітей і походить лінія банчів (Bunch) - предків матері американського президента.

Та незважаючи на те, що лінія банчів чітко простежується від матері Обами аж до її предків, які мешкали у Вірджинії в середині XVII століття, дослідники поки що не можуть з упевненістю твердити, що банчі походять саме від Джона Панча. Висновок про спорідненість цих родів дослідники роблять на основі подібності прізвищ та даних аналізу ДНК, які вказують на наявність у лінії банчів африканських коренів.

Нагадаємо також, що Барак Обама народився в сім’ї білої американки Стенлі Енн Данхем (Stanley Ann Dunham) та чорношкірого кенійця Барака Хусейна Обами-старшого (Barack Hussein Obama, Sr.). Трохи раніше в Обами по лінії матері дослідники виявили рабовласницькі корені. Виявилося, що його прапрапрапрадід Джордж Вашингтон Оуверал (George Washington Overall) тримав рабів. Нащадком рабовласника виявилася і дружина президента Мішель Обама, предком якої був рабовласник Ендрю Шилдс (Andrew Shields). Вчені припускають, що він приїхав на північноамериканський континент у XVIII столітті з Ірландії.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу