Російські шпіони вербували власних дітей Автор: lesya · Опубліковано: 01.08.2012 12:43 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що російська шпигунська мережа, яку викрили два роки тому у США, планувала завербувати дітей своїх співробітників. Більше того, один юнак уже погодився шпигувати разом зі своїми батьками, повідомляє The Wall Street Journal. Інформація прозвучала з уст діючих та відставних американських чиновників.

За словами автора статті, журналіста Девліна Барретта, оприлюднені подробиці життя цих людей у США дозволяють твердити, що вони діяли набагато витонченіше, ніж здавалося раніше. Так, приміром, один зі шпигунів на ім’я Річард Мерфі (він же Володимир Гур'єв), став співробітником консалтингової компанії, в якої є зв'язки "у верхах".

"Прагнення залучити дітей до "сімейного бізнесу" вказує на те, що шпигунська мережа мала далекосяжні плани: дітям, які народилися або виросли в США, було б набагато простіше пройти перевірку для працевлаштування в державні органи", - говориться в статті. Найбільш прискіпливо до шпигунської кар'єри готували Тіма Фолі. На момент арешту його батьків юнакові виповнилося 20 років, він був студентом університету у Вашингтоні.

"Ще задовго до арешту батьки розповіли йому, що ведуть подвійне життя та хочуть, щоб він продовжив їхню справу. А він погодився", - повідомляють американські джерела. "Поговоривши з батьками молодик встав і відсалютував "матінці-Росії", погодившись поїхати в Росію та пройти курс офіційного навчання шпигунства", - пише журналіст.

У відповідь на звинувачення, бостонський адвокат Пітер Крапп, якому належить захищати батька Тіма Фолі після арешту, назвав все це "дурницями", стверджуючи, що батьки занадто ризикували б, відкривши синові правду про свою діяльність. За словами Краппа, Тім Фолі намагався повернутися до США, однак, зіткнувшись з певними перешкодами, змушений був залишитися в Росії.

Та попри це контррозвідка США переконана, що деяких дітей шпигуни планували залучити до своєї діяльності трохи пізніше, коли ті підростуть. "На момент арешту в шпигунів було семеро дітей у віці від 1 до 20 років, а також дорослий син від попереднього шлюбу". Цікаво, що лише одній дитині - сину Хуана Ласаро - дозволили залишитися в США - влада країни не вважає цього підлітка небезпечним.

У даному контексті видання вже вкотре згадує Гур'єва, який протягом кількох років був штатним фахівцем з комп'ютерів у консалтинговій фірмі G7 Group, яка аналізує, як рішення уряду США можуть вплинути на світові ринки.

За словами експертів, оприлюднена інформація є свідченням того, що шпигуни, поряд з військовими і політичними секретами, полювали за секретами економічними.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу