Британець творить шедеври зі старих автомобільних покришок Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2012 19:22 · Розділ: Авто-мото

Намагаючись довести цілому світові, що загальноприйняті поняття – речі відносні, британський скульптор творить дива. Так, своїми витворами дипломований британець Птолемей Елрінгтон (Ptolemy Elrington) демонструє всім наступне: те, що одна людина вважає сміттям, для іншої може стати справжнім скарбом. Птолемей створює свої шедеври з ковпаків та автомобільних покришок, старих візків із супермаркету, телефонних апаратів та дроту. Сировину художник знаходить в найрізноманітніших місцях – на дні водойм, на звалищах металобрухту, на узбіччях доріг тощо. Іноді йому дарують всякий мотлох знайомі та шанувальники такої незвичайної творчості.

Роботи Птолемея
Роботи Птолемея

Птолемей, який виростав в атмосфері творчості, вирішив поступити в художній коледж в Лінкольні, де навчився основам скульптури, різьби по дереву, роботи з глиною та дротом.

Захистивши диплом, молодий спеціаліст наприкінці вісімдесятих вирушив до Індії. Проживши рік в країні, де більшість населення живе в умовах екстремальної бідності, Елрінгтон раптово усвідомив: якщо індуси можуть ремонтувати мотлох, який, по суті, ремонту не підлягає, то чому ж він не може створювати дивовижні речі з усього, що валяється під ногами...

Роботи користуються популярністю
Роботи користуються популярністю

Повернувшись додому, Птолемей оселився в своєму будинку. Так співпало, що його дім розташований якраз на крутому повороті дороги - на ньому автомобілі часто гублять ковпаки від покришок.

Птолемей почав збирати їх у придорожній канаві, змайструвавши з них... рибу. Згодом скульптор створив цілу колекцію підводних мешканців.

Для правильного відображення того чи іншого персонажа, скульптору доводилося годинами ритися в бібліотечних енциклопедіях або ж відвідувати океанаріум.

Перші скульптури Елрінгтон дарував родичам. Потім на нього посипалися замовлення від друзів, а далі й від власників барів та ресторанів, готелів і магазинів, ну й, звісно, від найрізноманітніших автосалонів.

Хобі скульптора перетворилося на прибутковий бізнес, і тепер Птолемей працює над створенням незвичайних тварин і птахів, рептилій і комах, та все таки найбільше він любить майструвати

Зрозуміло, що знайдені Птолемеєм покришки мають численні подряпини та потертості, однак, за словами художника, вони лише прикрашають вироби. Отож їх скульптор навіть не намагається замаскувати.

Художник висловив сподівання, що скоро суспільство зможе подолати «сміттєву кризу». «Якщо ви колись завітаєте до Брайтона і побачите, що зі сміттєвого контейнера стирчить пара ніг, - це напевне мої», - жартує скульптор.

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.