Вчені розповіли, яку білизну носили середньовічні жінки Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2012 10:36 · Розділ: Наука

Ще в 2008 році австрійські археологи під час реконструкції замку Ленгберга виявили скриню зі всіляким мотлохом, яку, очевидно, забули викинути. Зауважимо, що перша згадка про замок датована 1190 роком, а в 15-му столітті його перебудували в представницький палац, додавши споруді другий поверх. Власне, під час будівництва в 15-му столітті скриню й закинули.

Серед усього іншого сміття вчені витягли зі скрині чотири фрагменти жіночої білизни, які дуже нагадують сучасні бюстгальтери. Виражені чашки ліфчика відрізняються від античних перев'язів Стародавньої Греції та Риму, які, навпаки, стискували груди, приховуючи апетитні жіночі форми.

Ліфчик, виявлений у замку (фото з copypast.ru)
Ліфчик, виявлений у замку (фото з copypast.ru)

Донедавна вважалося, що середньовічні жінки не носили нижньої білизни. Однак писемні джерела є свідченням протилежного: трапляються згадки про існування спеціальних пристосувань для підтримки жіночих грудей. У 1312-1320 роках лікар французького короля Філіпа Справедливого і його наступника Людовика Х Анрі де Мондевіль (Henri de Mondeville) свого часу писав: «Деякі жінки вставляють у свої сукні два мішечки за розміром і формою грудей, які щільно до них прилягають. Щоранку вони вставляють груди в ці мішечки, які при можливості закріплюють відповідною за кольором стрічкою». Загалом такий одяг вважався непристойним.

Один із виявлених в Австрії бюстгальтерів дуже нагадує сучасні ліфчики, інший – схожий на «бюст'є», такі популярні в 1950-х роках.

Аналогічна ситуація з трусами. Вважається, що жінки почали носити труси і панталони лише наприкінці 18-го століття. Однак виявлена в замку Ленгберга білизна доводить протилежне.

В давнину штани й труси з кальсонами вважалися символом чоловічої сили, тому жінки, які їх носили, були, як правило, забіякуватими дружинами, які брали під каблук своїх чоловіків. Носили їх також повії.

Однак в деяких джерелах міститься інформація, згідно із якою жінки зовсім не цуралися цього предмету одягу, особливо в певні дні місяця.

В 16-му столітті деякі італійські жінки почали носити панталони. Започаткувала моду на них Елеонора ді Толедо, а вже через півстоліття вони стали невід’ємним предметом гардеробу Марії Медичі (1573-1642), яка на той час стала королевою Франції.

Та навіть після цього до панталонів ставилися упереджено. З іншого боку, англієць Файнс Морісон (Fynes Moryson), який подорожував в період з 1591 по 1595 роки по континентальній частині Європи, написав про італійських дам наступне: «Міські діви, а особливо благородні жінки... в багатьох містах носять під сукнями шовкові або лляні бриджі».

В результаті аналізу історичних джерел та ленгбергської знахідки вчені дійшли висновку, що найбільшого поширення нижня білизна здобула серед представниць вищого класу та серед жінок, яких не дуже хвилювали суспільні норми.

Джерело: http://www.rtkorr.com

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.