Електрична шапка зробить вас розумнішими, пробудивши потяг до творчості Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2012 07:27 · Розділ: Нові технології

9 точок (фото з moimironline.ru)
9 точок (фото з moimironline.ru)

Нещодавно вчені провели дослідження, результати якого доводять, що електричне збудження головного мозку може на деякий час зробити вас розумнішими, пробудивши потяг до творчості. На практиці це виглядатиме приблизно так: одягнувши на голову розроблений фахівцями пристрій – своєрідну електричну шапку, - ви зможете самостійно вирішувати складні математичні та логічні завдання, з якими в звичайному стані впоратися не можете. Це стає можливим завдяки легкому електричному струмові, який стимулює мозок.

Така техніка "покращення мозку" надзвичайно схожа на технологію прямого трансчерепного збудження. Та на відміну від останнього, нова техніка дозволяє стимулювати весь мозок в цілому, а не окремі його ділянки. А це у свою чергу й дає людям можливість самостійно вирішувати складні завдання. Під час проведення експериментів вчені використовували так звану задачу 9 точок, для вирішення якої потрібно провести чотири лінії, які б з'єднали всі дев'ять точок, не відриваючи при цьому олівця від паперу.

Більшість людей не можуть самостійно вирішити цю задачу. І навіть розуміючи, що не варто обмежувати себе квадратом, люди не можуть знайти вірне рішення.

Дослідження проводилося вченими з Центру мислення університету Сіднея (Centre for the Mind at the University of Sydney). В експерименті взяли участь ті особи, які не змогли самостійно знайти рішення задачі дев'яти точок. Далі половині членів експериментальної групи одягли на голову пристрій, який протягом десяти хвилин електричними імпульсами стимулював мозок учасників, після чого 40% учасників експерименту змогли самостійно справитися із завданням.

"Переважна більшість досліджень, проведених раніше, доводить, що люди, як правило, не можуть самостійно знайти рішення задачі дев'яти точок. Та після 10 хвилин прямого електричного збудження мозку (transcranial direct current stimulation, tDCS), більше 40 відсотків учасників змогли знайти рішення задачі. При цьому всі учасники, яким вдалося вирішити завдання, піддавалися катодному збудженню лівої частини головного мозку, а потім - анодному збудженню правої півкулі".

Інакше кажучи, у людини, яка одягне «електричну шапку», з'явиться 40-відсотковий шанс того, що вона впорається з рішенням складних завдань і проблем.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.