Влада Німеччини приховала провал спецслужб під час теракту на Олімпіаді-72 Автор: lesya · Опубліковано: 26.07.2012 12:25 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що свого часу німецький уряд і влада Баварії приховали помилки операції спецслужб та поліції зі звільнення заручників на Олімпіаді в Мюнхені 1972 року. Про це повідомляє видання Spiegel з посиланням на документи слідства, дипломатичні депеші та протоколи засідань уряду, які розсекретили лише недавно. Так, лише декілька днів тому адміністрація канцлера, представники федеральної та баварської служби захисту конституції, а також міністерство закордонних справ вирішили надати їх у розпорядження співробітників Spiegel.

З-поміж усього іншого стало відомо, що група терористів, які влаштували теракт проти ізраїльських спортсменів, була погано підготована до самого теракту. Так, у злочинців виникли труднощі вже на етапі, який передував теракту: їм заледве вдалося забронювати готель у Мюнхені.

Слідчим вдалося з’ясувати, що палестинці попередньо не вивчили місцевість. В день нападу терористи проходили повз ізраїльську базу і випадково наткнулися на спортсменів з Гонконгу. Однак цю інформацію представники влади до цього часу приховували.

Приховувався від громадськості і той факт, що після провалу операції співробітники мюнхенської прокуратури розпочали розслідування стосовно глави поліції Манфреда Шрайбера (Manfred Schreiber), якого запідозрили у вбивстві через недбалість.

Окрім того, з оприлюднених нещодавно документів випливає, що поліція отримувала попередження, причому настільки чіткі та конкретні, що пояснити бездіяльність влади практично неможливо. Серед цих попереджень було й попередження, отримане німецьким посольством в Бейруті. В депеші від 14 серпня 1972 року повідомлялося, що палестинська сторона має намір влаштувати "якийсь інцидент" на Олімпійських іграх. Співробітники Міністерства закордонних справ, отримавши це повідомлення, передали його органам держбезпеки.

Після провалу операції зі звільнення заручників, представники влади намагалися позбутися деяких свідчень своїх помилок, знищивши частину документів.

Нагадаємо також, що під час теракту на Олімпіаді було вбито 11 членів ізраїльської збірної, а також німецького поліцейського. Спортсменів взяли в заручники учасники палестинського терористичного угруповання "Чорний вересень". Терористи вимагали від влади випустити з ізраїльських в'язниць своїх товаришів.

Однак уряд Ізраїлю відмовився відпускати в’язнів, а німецьке керівництво зважилося на силову операцію, яка завершилася загибеллю заручників та п'яти з восьми терористів.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу