Від президента Єгипту вимагають зруйнувати піраміди Автор: lesya · Опубліковано: 24.07.2012 08:27 · Розділ: Події у світі

За даними арабських ЗМІ, єгипетська партія радикально налаштованих ісламістів-салафітів «Ан-Нур» вимагає від президента Єгипту Мухаммеда Мурсі зруйнувати знамениті піраміди, вважаючи їх «язичницькими символами».

Схожі заклики пролунали також з уст шейха Саудівської Аравії Алі бін Саїда Ель-Рабіа та шейха Королівства Бахрейн Абд ель-Махмуда, відомого як «Шейх сунітських шейхів» та президент «Національної єдності».

Так, ісламісти Саудівської Аравії вимагають від правлячого уряду Єгипту щонайменше покрити піраміди воском, наголошуючи на тому, що великі домівки фараонів є «символами гріха та чужої культури».

З історичних джерел відомо, що в середині VII століття великий аравійський полководець Амр ібн ель-Ас зі своїм військом вторгся в Єгипет. Саме він і приніс в цю країну ісламську релігію, знищивши при цьому величезну кількість унікальних пам'яток цивілізації Стародавнього Єгипту.

З деяких джерел випливає, що саме Амр ібн ель-Ас зруйнував знамениту Александрійську бібліотеку. Однак довести цей факт не вдалося, і питання, хто ж знищив безцінну пам’ятку, залишається до сьогодні нез’ясованим.

У даному контексті бахрейнський шейх вирішив розкинути мізками та продемонструвати світові свої наукові знання, запропонувавши зруйнувати піраміди із застосуванням новітніх технологій.

Слід зазначити, що сучасні варвари у своєму потязі до руйнування не зупиняться ні перед чим. Трохи раніше вже були знищені статуї Будди в Афганістані, зруйноване стародавнє місто Тімбукту в Малі, від людських рук постраждали стародавні пам'ятки Іраку, Тунісу та Малайзії. За твердженням експертів, подібна практика може довести справу до Міжнародного кримінального суду.

Зауважимо також, що Бахрейн є найменшою острівною державою арабського світу. Її населення налічує трохи більше 700 000 осіб. У Бахрейні майже немає своїх пам'яток. При цьому країна надає свої території США для розміщення найбільшої американської авіабази в Перській затоці.

На даний час на захист єгипетських пірамід виступили представники організації «Рух Салафія Коста», які наполягають на створенні в Єгипті спеціального Фонду. Метою Фонду повинен стати захист унікальних пам'яток від різного роду природних і техногенних факторів, а також від «радикальних ідей».

За словами одного з лідерів «Руху» Махмуда Медкура, діяльність Фонду щодо захисту пам'яток повинна підкріплюватися конституцією держави.

Російські туроператори прокоментували ситуацію так: Пока мы имеем возможность наслаждаться искусством, созданным тысячи лет назад, мы обязаны беречь его от рук радикальных исламистов. Подбор тура в Египет возможен в любое время года, не упускайте своего шанса пройтись возле пирамид и почувствовать их величие и значимость.

Джерело: http://news.newnn.ru

Інші новини розділу