Вчені запропонували замінити паролі грою Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2012 15:25 · Розділ: Нові технології

Нещодавно вчені зі Стенфордського університету запропонували кардинально новий спосіб запам'ятовувати інформацію, який ґрунтується на підсвідомому запам’ятовуванні. Цю інформацію в результаті людина не зможе передати іншій особі навіть під загрозою "останнього аргументу криптоаналізу". Спеціалісти розкажуть світові про результати своїх досліджень на конференції USENIX, однак в загальному зміст роботи вже з’явився на сторінках популярного видання New Scientist.

В рамках дослідження автори нового методу запам’ятовування розробили спеціальну комп’ютеру гру, в якій добровольці повинні були не дати об’єктам, які випадково з'явилися на екрані, впасти. Для цього учасники експерименту повинні були натиснути на клавіатурі одну з шести клавіш, яка відповідала місцю, де з'являлися об'єкти. Гра віддалено нагадує радянську переносну консоль "Ну, постривай!".

Послідовність появи об'єктів, яку учасники експерименту сприймали як випадкову, повторювалася більше ста разів протягом 30-45 хвилин гри. Добровольці, самі того не підозрюючи, підсвідомо запам'ятовували цю послідовність, і навіть через два тижні після проведення експерименту вони справлялися з грою набагато краще, якщо послідовність була тією ж, що на першому етапі дослідження.

Дослідники твердять, що аналогічний спосіб навчання можна застосувати для аутентифікації в якості заміни запам'ятовування пароля. Теоретичні шанси випадкового підбору використовуваної послідовності (30 кроків по шість варіантів) виявилися надзвичайно низькими.

Паролі замінять грою (фото з wordscience.org)
Паролі замінять грою (фото з wordscience.org)

За словами спеціалістів, основна перевага запропонованого способу аутентифікації - неможливість передачі пароля іншій особі. Так, незважаючи на те, що мозок учасників експерименту зберігав інформацію про послідовність, добровільно вони цю послідовність відтворити не могли. В даному плані такий спосіб аутентифікації нагадує біометрію. Однак, на відміну від останньої, винайдений фахівцями зі Стенфордського університету спосіб є набагато гнучкішим. Його специфіка передбачає легку заміну скомпрометованого ключа на новий. Для цього достатньо провести новий курс навчання.

Джерело: http://news.vnutri.info/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.