Готель-в'язницю відкрито у Німеччині Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2012 14:10 · Розділ: Події у світі

На даний час у німецькому місті Касселі проходить форум сучасного мистецтва Documenta. Але зараз мова піде не про виставку, а про її відвідувачів, які проживають в готелі-в'язниці Knast-Hotel.

150-літнє приміщення колишньої в'язниці німецького міста Касселя на час виставки сучасного мистецтва Documenta перетворилося в готель. Організатори цього проекту постаралися максимально зберегли інтер'єр в'язниці в первозданному вигляді.

В такому номері навряд чи затишно (фото з fnp.de)
В такому номері навряд чи затишно (фото з fnp.de)

Постояльців у новому готелі чимало. Вони приїжджають не лише з Німеччини, а й з усього світу - США, Канади, Австралії, Ізраїлю, Китаю, Росії, України та інших куточків нашої планети.

За словами адміністрації готелю, умови проживання в закладі - спартанські. Постільну білизну постояльці отримують разом із ключем від камери і самі застеляють собі ліжко. "Нехай спасибі скажуть, що в наручниках до камери не повели", - жартує з цього приводу адміністратор закладу Розвіта Магіз-Ок (Roswitha Magis-Ok).

Відвідувачі зізнаються, що в них аж мурашки пробігають по тілу, коли вони проходять приміщеннями готелю. Це й не дивно, адже інтер’єр змушує відчути себе справжнім ув’язненим: по обидва боки коридорів низка важких дверей, за якими - камери з заґратованими вікнами. «Гості сюди не за сервісом приїжджають, а за екстримом", - говорить Розвіта Магіз-Ок.

Душ - загальний для всіх ув'язнених - гостей готелю, які мешкають на одному поверсі.
За словами адміністратора готелю, нещодавно до них приїздила група з 30 українських туристів, які вечорами збиралися в колишній каплиці, влаштовуючи там концерти. «Нам з ними шкода було розлучатися», - згадує Розвіта Магіз-Ок. Частенько в готель навідуються колишні ув'язнені. "Ми їм не відмовляємо, розуміючи, що в цієї будівлі особлива історія, пов'язана з непростими людськими долями", - підкреслює Розвіта.

До речі, серед колишніх ув'язнених було немало російськомовних мешканців Німеччини, які залишили на стінах камер написи, - їх адміністрація готелю має намір зберегти. "Той, хто одного разу спробував опіумну сльозу маку, все життя плакатиме. Перевірено на особистому досвіді", - свідчить один із них.

За словами організаторів проекту, для відкриття готелю в приміщенні колишньої в’язниці знадобилося півтора року на отримання дозволів від різних інстанцій.

"У Касселі багато затишних і недорогих готелів, однак ми хотіли потрапити саме сюди. І не шкодуємо про це. Вечорами тут весело!", - ділиться своїми враженнями Штефен Хайд (Stefen Heid) з Мангейма, турист.

Зауважимо також, що в світі є декілька готелів-в’язниць - в Кайзерслаутерні (Рейнланд-Пфальц), Майнінгене (Тюрінгія), в швейцарському Базелі та в шведському Стокгольмі. Вони користуються шаленим попитом у туристів.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу