Причина жіночого паління криється в дитячих образах Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2012 08:41 · Розділ: Психологія

Вчені, намагаючись з’ясувати причини залежності від паління та знайти якийсь універсальний метод боротьби з цією згубною звичкою, проводять все нові й нові дослідження. І результати цих досліджень іноді бувають доволі дивними та, на перший погляд, зовсім безпідставними. Приміром, вчені вважають, що жінки можуть з легкістю кинути палити, і для цього їм не потрібно вдаватися до якихось тренінгів, використовувати нікотинові жуйки чи електронні сигарети - слід лише згадати неприємності, які траплялися з ними в дитинстві.

Недавно фахівці провели дослідження, в ході якого з'ясували, що потяг до паління у представниць слабкої статі безпосередньо пов'язаний з фізичними та емоційними перевантаженнями, пережитими в юному віці, пише Daily Mail.

Експерти стверджують, що жінки, які в дитинстві піддавалися стресам чи насильству, починають палити, в середньому, в півтора рази частіше, ніж їхні однолітки, в яких дитинство було безхмарним. А якщо хтось із батьків дитини був не в ладах з законом, шанси дівчини взяти до рук сигарету зростали в декілька разів.

Жінки курять через образи (фото з marmore-text.ru)
Жінки курять через образи (фото з marmore-text.ru)

При цьому спеціалісти відзначають, що такий психологічний момент притаманний лише жінкам. За словами доктора Тари Стрині, яка очолювала дослідження, вся справа в тому, що у чоловіків є "різні механізми виживання", які допомагають створити бар'єр між дитячими образами та потягом до сигарети.

У даному контексті фахівці висловили надію, що результати їхнього дослідження допоможуть лікарям і психологом подолати проблему жіночого паління. Спеціалісти також нагадують, що куріння завдає серйозної шкоди здоров'ю, сприяючи розвитку інфарктів, інсультів, емфіземи, раку легенів та цілої низки смертельно небезпечних захворювань.

До речі, за статистикою, в цілому світі жінок, які палять, менше, ніж чоловіків – десь 40% чоловіків та близько 9% жінок. Однак в Україні цей показник значно вищий - 60% чоловіків та 20% представниць прекрасної статі.

Набагато вищий відсоток жінок зі шкідливою нікотиновою залежністю в країнах з низьким та середнім рівнем доходів.

До речі, спеціалісти наголошують на тому, що дуже часто куріння дівчат зумовлене низькою самооцінкою. За даними статистики, в цілому світі щороку помирає близько 430 тисяч осіб внаслідок пасивного куріння, і з них 64% - жінки.

Джерело: http://chudesa.mobi

Інші новини розділу