Найбільш дивні ідеали краси Автор: lesya · Опубліковано: 21.07.2012 18:51 · Розділ: Краса і здоров'я

Краса, як відомо, річ відносна, отож не дивно, що ідеали краси змінюються з плином часу та є відмінними у різних народів. Іноді вони бувають настільки протилежними, що в голові не вкладається, як таке може відбуватися.

Так, приміром, в країнах екваторіальної Африки панує мода на жінок з ожирінням. Це й не дивно, адже повнота для голодуючої Африки є свідченням благополуччя й багатства, і матері, бажаючи вигідно видати дочку заміж, з раннього дитинства починають їх відгодовувати до такої міри, щоб у тих на животі з'явилося не менше десятка жирових складок і потрійне підборіддя.

Та це ще не найгірше – в культурних звичаях багатьох народів існує тенденція до досягнення ідеалу. І якщо у європейців все обмежується, як правило, стрижкою волосся і манікюром, то у мешканців інших континентів вже протягом багатьох століть популярні дивні традиції спотворювати власне тіло без видимої потреби. Яскравий приклад цьому - мешканки деяких племен Бірми, яких називають жінками-жирафами за довгі шиї. Жінки змалечку носять на шиї мідні кільця, в результаті чого довжина шиї може сягати 50 сантиметрів.

А в Африці жінки для краси проколюють вуха в найрізноманітніших місцях, вставляючи в дірочки палички, дзвіночки, намистини. А мешканки острова Борнео за допомогою підвішених гир відтягують вуха, в результаті чого вони сягають плечей.

Ескімоски часто проколюють нижню губу, вставляючи туди намиста та інші прикраси. Однак найекстравагантнішими виявилися жінки ефіопських племен, які вставляють в нижню губу глиняні диски завбільшки з тарілку. Коли чоловік вмирає, вдова виймає диск на знак жалоби, і її губа починає звисати до грудей.

Представниці прекрасної статі у Новій Гвінеї ідеалом краси вважають груди, що звисають до пояса, тому вже юним дівчаткам тут починають відтягувати соски.

А в деяких індіанських племенах Бразилії прийнято стискувати череп дочок дерев'яними дощечками, щоб їхні обличчя набули подовгуватої форми. В Китаї, як відомо, дівчаткам бинтували ступні ніг, в результаті чого їхня стопа ставала схожою на кінське копито.

Деякі мешканки Анголи досі пишаються вибитими чоловіками передніми зубами, а дами із Соломонових островів ідеалом краси вважають повну відсутність зубів. Мовляв, чоловікам подобаються беззубі панночки, оскільки асоціюються вони з малим дитям, зуби в якого ще не виросли.

Джерело: http://chudesa.mobi

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.