Професія батька впливає на здоров'я новонародженої дитини Автор: lesya · Опубліковано: 20.07.2012 15:30 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що деякі професії майбутніх батьків безпосередньо пов'язані з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку дітей.

Дослідження проводилося міжнародною групою фахівців із США та Нідерландів під керівництвом Ендрю Олшена (Andrew Olshan) з американського Університету Північної Кароліни.

В рамках дослідження Олшен разом з колегами проаналізували дані 14 тисяч американців, які народилися в період з 1997 по 2004 рік. На другому етапі експерименту дослідники провели телефонне опитування, в якому взяли участь матері новонароджених. Учасниць дослідження запитували, де працювали батьки цих дітей до моменту зачаття.

В результаті дослідження виявилося, що близько десяти тисяч дітей народилися з різними вадами розвитку. Всього було зафіксовано 60 видів вроджених вад. Більше чотирьох тисяч дітей народилися здоровими. Дослідники поділили батьків за сферами їхньої зайнятості на 63 групи. При цьому враховувалася можливість впливу шкідливих виробничих факторів.

Професія батьків впливає на дитину (фото з unelibert.ru)
Професія батьків впливає на дитину (фото з unelibert.ru)

В результаті з’ясувалося, що близько третини усіх професій статистично не пов'язані з будь-якими вродженими вадами розвитку дітей. До цієї групи спеціалісти зарахували медпрацівників, архітекторів, дизайнерів, рибалок, водіїв автомобільного та залізничного транспорту, військовослужбовців, каменотесів, склодувів, пожежників а також чоловіків, зайнятих на металургійному виробництві.

Згідно із результатами дослідження, підвищений ризик вродженої катаракти, глаукоми та інших вад розвитку органів зору виявився характерний для дітей фотографів та працівників фотостудій. У ландшафтних дизайнерів та садівників дуже часто народжувалися діти з порушеннями розвитку кишечника. А в дітей художників спостерігався підвищений ризик народження з вадами очей, вух, травного тракту, кінцівок та серця.

Окрім того, підвищений ризик розвитку вроджених вад спеціалісти виявили у нащадків перукарів, косметологів, працівників пилорам, друкарень, нафтогазової, хімічної та харчової промисловості, а також математиків, фізиків та офісних працівників.

А трохи раніше вчені заявили, що пізнє батьківство має низку переваг для виживання потомства: діти і внуки чоловіків зрілого віку, "генетично програмуються" на більш тривале життя.

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.