Археологи виявили останки Мони Лізи Автор: lesya · Опубліковано: 20.07.2012 13:04 · Розділ: Наука

Цими днями італійські археологи виявили останки однієї з найвідоміших жінок світу - Мони Лізи. Скелет, який, за попередніми даними, належить моделі, що свого часу позувала знаменитому Леонардо да Вінчі, був знайдений під час розкопок в католицькому монастирі Святої Урсули у Флоренції. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Однак спеціалісти зайвий раз підкреслюють, що офіційне підтвердження автентичності скелета буде отримано після того, як знайдені кістки зіставлять з попередніми знахідками. У даному контексті мова йде про генетичні матеріали двох дітей Мони Лізи. В тому разі, якщо ДНК співпадуть, знахідка стане справжньою сенсацією, розповів журналістам один з учасників розкопок, археолог Сільвано Вінсетті. Завдяки цій знахідці вчені отримають можливість змоделювати обличчя моделі та зіставити його з обличчям, зображеним на картині.

Нагадаємо також, що пошуки останків Мони Лізи розпочалися ще в квітні минулого року. Однак з певною періодичністю роботи припинялися через брак коштів та проблеми з фінансуванням. У грудні 2011 року розкопки призупинили і відновили їх лише наприкінці червня цього року.

Нагадаємо також, що картина італійського художника Леонардо да Вінчі була написана на початку шістнадцятого століття. Прийнято вважати, що позувала йому при написанні цього шедевра світової класики дружина флорентійського купця Франческо дель Джокондо - Ліза Герардіні. Втім, популярні й інші версії, серед яких і та, що да Вінчі насправді малював дочку італійського герцога з Мілана Бьянко Сфорца. А деякі фахівці твердять, що картина насправді є автопортретом генія живопису.

До речі, 2012 рік виявився багатим на археологічні знахідки. Трохи раніше ізраїльські спеціалісти знайшли скарб золотих монет, які, за припущеннями, сім з половиною століть тому були заховані лицарями-хрестоносцями перед падінням їхнього замку під натиском війська мусульман.

Дослідники середньовічних руїн витягли зі схованки 108 золотих динарів єгипетського карбування загальною вагою в 400 грамів.

Скарб, датований серединою XIII століття, був захований в розбитому глиняному горщику, присипаний піском та прикритий плитами для підлоги.

"Скарб ховали цілеспрямовано, але у великому поспіху, очевидно, безпосередньо перед падінням замку. В сукупності з іншими знахідками скарб розповідає нам історію затяжною облоги та жорстокої битви", - розповів керівник дослідження, професор Тель-Авівського університету Орен Таль.

Під час розкопок замку, розташованого на території національного парку Аполлонія-Арсуф неподалік сучасного ізраїльського міста Герцлія, археологи також виявили сотні наконечників стріл та каменів для катапульт.

Джерело: http://www.mignews.com/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.