Родзинкою "Донбас Арени" стане мяч нечуваних розмірів Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.06.2009 17:32 · Розділ: Спорт

Перед стадіоном «Донбас Арена» встановили найбільший в світі гранітний футбольний м'яч, що здатен обертатися. Крім окраси стадіону, він виконуватиме ще й функцію фонтана. «Це найбільший м'яч, що здатен обертатися, – відзначив технічний директор «Донбас Арени», Вадим Гунько. – Я думаю, ми можемо зареєструвати цей рекорд і сміло претендувати на внесення його до «Книги рекордів Гінеса».

30-тонний гігант створювався німецькими майстрами з граніту особливого виду (Tittlinger). Його діаметр складає більше 2,7 метра. Не дивлячись на великі розміри, зовні він дуже схожий на футбольний м'яч. Сірі елементи на поверхні – це відполірований граніт, а чорні, - після піскоструминної обробки, були покриті акрилом. В підставку під м'яч, діаметром 360 см і вагою 12,5 тонн, цей витвір вмонтовувався протягом двох днів під пильним наглядом німецьких фахівців, потім технічний персонал вивчав експлуатаційні особливості системи.

Фото взято з сайту zadonbass.org
Фото взято з сайту zadonbass.org

Конструкція обертатиметься під тиском двох струменів води, завдяки ідеально круглій формі. Слід відмітити, що відхилення форми гранітного м'яча від форми ідеальної кулі складає менше 0,1 мм. Управляється м'яч спеціальним автоматизованим програматором.

На даний час, м'яч ще не крутиться, але як тільки всі будівельні роботи з південного боку стадіону припиняться, він запрацює.

Джерело zadonbass.org


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.