Народилися восени? Доживете до ста Автор: lesya · Опубліковано: 18.07.2012 22:25 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені, провівши низку досліджень, встановили певну закономірність між місяцем народження та можливістю стати довгожителем.

Так, чиказькі вчені, опираючись на отримані результати, запевняють, що між місяцем народження та можливістю дожити до ста років існує певна закономірність. Спеціалісти довели, що народжені восени люди мають набагато вищі шанси стати довгожителями.

Такого висновку вчені дійшли не зразу – йому передували довгі роки досліджень. Авторами цього відкриття стали Наталія та Леонід Гаврилови, які на сьогоднішній день є співробітниками Чиказького університету. Про своє відкриття вони розповіли світові на щорічному з'їзді Американського демографічного суспільства, який відбувся у Сан-Франциско.

В рамках дослідження спеціалісти проаналізували дані більш ніж 1,5 тисячі людей, які прожили до ста років та навіть подолали сторічний рубіж. Всі піддослідні народилися в Сполучених Штатах в період між 1880 та 1895 роками.

В результаті проведеного аналізу вияснилося, що найбільша кількість довгожителів народилася в період з вересня по листопад включно, а найменша - в березні, травні та липні.

В рамках дослідження Гаврилови також з'ясували, що виявлений взаємозв'язок між місяцем народження та тривалістю людського життя набагато більше виражений в людей, які з'явилися на світ в період з 1880 по 1889 рік.

Вчені висунули декілька гіпотез, які можуть пояснити цей феномен. За однією з версій, у дітей, які народилися восени, спостерігався набагато нижчий рівень ризику зараження літніми інфекційними захворюваннями. За словами медиків, саме ці захворювання зазвичай несуть довготривалі негативні наслідки для організму людини. За іншою версією, довга тривалість життя народжених восени людей зумовлена гарним харчування матерів, чиї діти народилися восени.

До речі, за словами фахівців, довгожителів зі шкідливими звичками, всупереч поширеній думці, насправді дуже мало. Як приклад часто згадують Уїнстона Черчілля, який полюбляв віскі, курив сигари, був товстим та прожив до 91 року. Але він – просто виняток. Довгожителі вирізняються також помірністю в усьому, спокійним характером, товариськістю та любов'ю до ближніх. А ще вони займаються постійною інтелектуальною та фізичною працею. Вони також в більшості своїй є екстравертами та відкриті для спілкування.

Джерело: http://kp.ru/daily

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.