Японці представили найтонший у світі дисплей з мильної бульбашки Автор: lesya · Опубліковано: 18.07.2012 13:00 · Розділ: Нові технології

У науково-фантастичних фільмах частенько можна побачити технології майбутнього, серед яких прозорі та напівпрозорі дисплеї, що відображають різного роду інформацію. Поступово ці технології починають втілюватися в реальності, і однією з них є прозорий дисплей, виготовлений з мильної бульбашки, який до того ж на сьогоднішній день є найтоншим дисплеєм у світі.

Дисплей з мильної бульбашки (фото з pitbit.ru)
Дисплей з мильної бульбашки (фото з pitbit.ru)

Так, нещодавно японські вчені з Токійського університету у співпраці з колегами з університету Цукуба та американськими вченими з університету Карнегі-Мелоун, використовуючи звичайний проектор, перетворили мембрану мильної бульбашки в найтонший дисплей, який коли-небудь вдавалося створити. За твердженням розробників, новий "мильний" дисплей, цілком можливо, стане першим кроком на шляху до реалізації гнучких дисплеїв, що матимуть форму, відмінну від прямокутної.

Для управління структурою поверхні демонстрованих зображень вчені використовували ультразвукові хвилі, завдяки чому стало можливим реалізувати ефект двонаправленого розподілу коефіцієнта віддзеркалення (bidirectional reflectance distribution function, BRDF). А це означає, що ультразвукові коливання, які мають різну частоту, амплітуду та форму, можуть використовуватися для того, щоб створити ілюзію текстур різного виду певних ділянок поверхні зображення.

Доктор Алексіс Ояма (Dr. Alexis Oyama) з університету Карнегі-Мелоун у даному контексті пояснює: "Крила метелика повинні бути глянцево-матовими та хоча б трохи відбивати світло, в той час більярдна куля має бути гладкою, а створений нами прозорий екран, використовуючи ультразвук, може змінювати коефіцієнт відбиття в режимі реального часу так, щоб відобразити різні види структур поверхні зображуваних об'єктів".

Завдяки деталізації текстури поверхні зображення, які відображатимуться на такому колоїдному екрані, виглядатимуть набагато реалістичнішими, ніж на звичайному екрані. Глядач фактично зможе "відчути" структуру поверхні так, ніби перед його очима знаходиться реальний об'єкт. Та це ще далеко не все. Якщо декілька таких мильних шарів скласти докупи, то можна отримати тривимірне голографічне зображення досить високої якості.

У даному контексті виникає запитання: що ж буде, якщо такий "мильний екран" трісне, як звичайна мильна бульбашка? Розробники стверджують, що такого не станеться, оскільки вони підібрали такий склад рідини, при якому мильна мембрана виходить настільки товстою і стійкою, що через неї можна переміщати реальні об'єкти, приміром, пальці, і вона не зазнає при цьому анінайменших пошкоджень.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.