Мозок самотніх людей працює по-іншому Автор: lesya · Опубліковано: 18.07.2012 01:59 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені з Чиказького університету з’ясували, що добровільна соціальна ізоляція або, навпаки, соціальна активність викликані особливостями роботи головного мозку. В рамках дослідження вчені проводили магнітно-резонансну томографію, яка дозволила визначити, в якій саме області мозку розташований «центр самотності».

Самотні люди (фото з naim.ru)
Самотні люди (фото з naim.ru)

Проводячи експеримент, вчені зіставили дані МРТ-дослідження мозку піддослідних з їхньою соціальною поведінкою. Психологи намагалися з'ясувати, які власне ділянки мозку відповідають за схильність до самотності чи прагнення до соціальних зв'язків.

В експерименті вчених взяли участь 23 студентки. Попередньо вчені дізналися, наскільки кожна із дівчат самотня. Після цього всім учасницям провели МРТ-дослідження, в ході якого їм показували зображення позитивного змісту, приміром, фотографії щасливих людей, або ж негативні зображення, наприклад, сцени конфліктів.

І виявилося, що під час перегляду «позитивних» картинок активізувалася передня область смугастого тіла, яка, на думку вчених, відповідає за позитивні емоції та задоволення. Психологи з’ясували, що в самотніх учасниць експерименту ця область активувалася набагато слабше, ніж у соціально активних та «компанійських» представниць прекрасної статі. «Негативні» зображення збуджували скронево-тім'яне з'єднання, яке відповідає за тлумачення значення понять та уявлення про людей. І виявилося, що ця область більше активізується у самотніх людей.

Вчені пояснюють отримані результати наступним чином: смугасте тіло активується в людей через первинне задоволення на кшталт їжі та вторинне – щось на зразок грошей. Однак цей центр може також стимулюватися почуттям любові та соціальних контактів. Психологи переконані, що добровільна соціальна ізоляція пов'язана зі зниженою активністю смугастого тіла.

А трохи раніше вчені встановили, що смугасте тіло бере участь в обробці даних стосовно соціального статусу. Воно активується тоді, коли статус людини змінюється. Фахівці вважають, що в людей, які надають перевагу самотності, мозок не видає почуття задоволення на позитивні стимули, пов'язані з соціальною взаємодією. Ймовірно, що знижена активність смугастого тіла викликана тим, що люди, які добровільно прирікають себе на соціальну ізоляцію, намагаються отримувати задоволення від чогось іншого.

Та попри все спеціалісти впевнені, що їм вдалося знайти відповідь на питання, чому деякі люди самотні. Справа в тому, що їхній мозок влаштований по-іншому.

Джерело: http://psyfactor.org

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.