Знайдено нациста №1 - вбивцю 15700 євреїв Автор: lesya · Опубліковано: 17.07.2012 19:37 · Розділ: Суспільство

Спеціалісти видання The Sun стверджують, що їм вдалося вистежити нацистського військового злочинця, за активного сприяння якого 15 700 євреїв відправили в концтабір Освенцім. "Садист Ладіслаус Чижик-Чатарі, якому на сьогоднішній день виповнилося 97 років, за часів Другої світової війни був комісаром поліції, відповідальним за єврейське гетто в угорському місті Каса", - пишуть журналісти Брайан Флінн та Райан Перрі.

"Мисливці на нацистів" з Центру Симона Візенталя, розташованого в Єрусалимі, відшукали документи про злочини, скоєні Чижиком-Чатарі. За окремими даними, він носив на поясі нагайку, якою бив жінок. "Ладіслаус також змушував своїх жертв голими руками копати канави в мерзлій землі або ж протягом тривалого часу стояти в незручних позах, бив їх собачим повідком і стежив за тим, щоб відкривався вогонь без попередження по тих, хто намагався втекти з гетто", - говориться в статті, опублікованій у виданні.

У 1948 році суд Чехословаччини заочно засудив Чижика-Чатарі до смертної кари. Однак той втік, і згодом з’явився в Канаді, уже під новим ім'ям. Там садист розпочав нове життя, організувавши торгівлю творами мистецтва.

І лише в 1997 році його викрили. Канадське громадянство йому анулювали, однак Чижику-Чатарі знову вдалося втекти. Його місцезнаходження протягом довгих 15 років залишалося таємницею.

І ось цими днями співробітники Центру Візенталя отримали інформацію про можливе місцезнаходження Чатарі, передавши почуте газеті The Sun. Журналістам і справді вдалося відшукати Чатарі. Колишній нацист винаймає квартиру у фешенебельному районі Будапешта.

"Чижик-Чатарі відчинив нам двері. З одягу на ньому були тільки труси й шкарпетки. На запитання, чи може він виправдати своє минуле, Чатарі глянув шоковано і пробурмотів: "Ні-ні. Йдіть", - пишуть журналісти. Садист відмовився обговорювати питання його депортації з Канади. І коли один з журналістів зауважив, що через його діяння загинуло багато народу, Чатарі відповів: "Ні, я цього не робив, йдіть звідси"- і зачинив двері.

Тим часом, позбавляючи Чатарі громадянства, представники влади Канади детально описали звірства, скоєні ним в роки війни. В квітні 1944 року за його наказом було заарештовано близько 12 тисяч євреїв з гетто, їх відправили в Освенцім та інші табори смерті. І лише 450 осіб вижило.

"Перш ніж зайти до нього додому, ми спостерігали, як він протягом чотирьох годин неспішно прогулювався вулицями міста, насолоджуючись довгим життям, яке відняв у тисяч винищених в Освенцімі", - пишуть кореспонденти. Чатарі вийшов з квартири, елегантно одягнений, прогулявся вулицею, і зустрівся з якоюсь рудоволосою приятелькою, розмовляючи з нею протягом двох годин.

За словами директора Центру Симона Візенталя Ефраїма Зуроффа, Чатарі слід віддати під суд в Угорщині. А на даний час прокуратура Угорщини вже вивчає досьє, отримані від видання.

Джерело: http://www.newsru.co.il/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.