Північ та Південь поміняються місцями Автор: lesya · Опубліковано: 17.07.2012 17:27 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені Пітер Олсон і Рено Деген з Університету Джонса Хопкінса (США), провівши чисельне моделювання, встановили, що вісь магнітного поля планети на даний час перебуває в зростаючій півкулі земного ядра. Справа в тому, що одна частина земного ядра постійно зростає, тоді як інша, навпаки, тане. Спеціалісти відшукали ознаки того, що швидкий рух осі на схід в останні століття може бути попередником того, що північ та південь знову поміняються місцями.

"Хаос в ядрі заважає робити довгострокові прогнози", - відзначає, однак, у даному контексті Олсон.

Таке однобоке зростання земного ядра може стати поясненням того, чому магнітне поле нашої планети змінює свій напрямок кожні декілька тисяч років. І якщо це трапиться, то Земля стане відкритою сонячному вітру, який пошкодить роботу всіх електромереж та систем зв'язку.

Магнітні полюси Землі поміняються місцями (фото з newsgomel.by)
Магнітні полюси Землі поміняються місцями (фото з newsgomel.by)

До речі, мова про те, що полюси можуть помінятися місцями, зайшла ще в 2003 році. Тоді в газетах писали, що компаси зійдуть з розуму, літаки, судна в морі втратять орієнтацію, а Земля взагалі втратить магнітне поле. Разом з тим, такого висновку дійшли співробітники паризького інституту Землі і копенгагенського НДІ простору. Фахівці провели аналіз супутникових даних щодо переміщення магнітних полів за 20 років (з 1982 по 2002 рік).

Експерти пояснюють, що рух магнітних полюсів прискорився через те, що змінюється режим роботи так званого "внутрішнього двигуна" Землі. Магнітне поле в рідкому ядрі планети генерує електричний струм в кількох своїх осередках – своєрідних "моторчиках", які внаслідок обертання планети зміщуються, пересуваючи магнітні полюси. І ці «моторчики» раз у двісті п’ятдесят тисяч років починають працювати активно.

За твердженням учених, рухи полюсів завжди супроводжувалися природними катаклізмами. Озоновий шар Землі виснажується, а клімат стає більш вологим і теплим. Коли ж полюси стоять на місці, то клімат зберігається сухий і суворий. Сьогодні першим свідченням руху полюсів є непередбачувані примхи погоди в цілому світі.

Коли ж відбудеться цей катаклізм? Данські і французькі вчені переконані, що вже через кілька десятків років. Однак оптимісти твердять, що процес зміни полюсів може тривати ще декілька тисяч років, оскільки полюси можуть зменшити швидкість або й зовсім зупинитися.

Якщо ж катаклізм все-таки відбудеться, то магнітне поле Землі може зникнути зовсім. Як наслідок – зникнення атмосфери, що й сталося на Марсі…

Джерело: http://primeinfo.net.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.