На Кубі відкрили кінотеатр для сліпих Автор: lesya · Опубліковано: 14.07.2012 11:36 · Розділ: Культура

Цими дням на Кубі відкрився досить-таки дивний заклад – кінотеатр для сліпих. Тепер незрячі мешканці столиці Куби знову отримали можливість насолоджуватися фільмами в кінотеатрі. Проект отримав назву «Доторкніться до світла», а підготували його за сприяння Національної асоціації сліпих.

Зрозуміло, що вже саме словосполучення «кіно для сліпих» викличе у нас здивування – мовляв, як таке можливо. Однак сьогодні стає можливим все. Ситуацію вирішив прокоментувати фахівець з Кубинського інституту мистецтва та індустрії кіно Джордж Фромета.

«Для того, щоб створити кіно для сліпих, необхідно підготувати сценарій з описом фільму, після чого, на додаток до стандартної мови у кіно, диктор голосом описує те, що відбувається на екрані для глядачів. Все це записується на касету в режимі реального часу, потім оцифровується. І коли фільм виходить, люди з поганим зором можуть насолоджуватися ним за допомогою аудіоопису». Першим фільмом, який покажуть в кубинському кінотеатрі, стане аргентинська картина 2005 року «Нарешті, море».

За словами Фромети, його дуже надихнула ідея подарувати незрячим людям унікальну можливість знову долучитися до того, чого вони були позбавлені протягом довгих років, і відчути себе повноцінними членами суспільства. «Була необхідність допомогти сліпим людям спілкуватися, оскільки в більшості своїй вони залишаються в тіні суспільства», - говорить Джордж.

І справді, багато хто з глядачів, які відвідали кінотеатр, були в захваті від дійства – вони вже й не сподівалися коли-небудь сходити в кіно.

Оскар Кабаллеро, глядач, з цього приводу зауважив: «Я дуже вдячний за цей аудіоопис фільму. Вдячний Національній асоціації сліпих, вдячний всім тим, хто дав нам можливість знову зануритися в цей душевний світ, який ми втратили».

Марія, глядачка, яка втратила зір ще в дитинстві в результаті автокатастрофи, зазначила, що кіно допомагає жити та викликає саме бажання жити.

За окремими даними, кіно для сліпих показуватимуть в Гавані щосереди в липні та серпні, і раз на місяць починаючи з вересня. Організатори планують забезпечити такі покази і в інших частинах країни.

До речі, кінотеатр для сліпих на Кубі – не єдиний у своєму роді. Трохи раніше кінозал для незрячих відкрили у Китаї. Відвідувачами цього незвичайного кінотеатру у Пекіні є не глядачі, а слухачі. Щороку в кінотеатрі показуватимуть до п'яти звукових фільмів. Участь у проекті візьмуть місцеві актори й актриси, які погодилися безкорисливо озвучувати кіноновинки.

За окремими даними, відвідувачами кінотеатру для сліпих стануть близько 5 тисяч осіб щороку.

Джерело: http://www.newsland.ru http://www.wday.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?