Розумні фари зроблять сніг і дощ невидимими Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2012 21:32 · Розділ: Авто-мото

Дощ стане невидимим
Дощ стане невидимим

За словами спеціалістів, однією з основних проблем водіння в поганих погодних умовах (під часу дощу або снігу) є те, що світло від фар автомобіля відбивається від крапель дощу чи сніжинок і потрапляє в очі водієві. Для усунення цієї проблеми фахівці створили нову систему автомобільного світла, яка виявляє окремі краплі дощу та сніжинки, відстежує їхній рух та управляє світлом фар таким чином, щоб в очі водія відбите світло не потрапляло. Це дозволить істотно збільшити дальність огляду та зробити їзду за умов поганої погоди набагато безпечнішою.

Систему розумних фар розробили спеціалісти з університету Карнегі-Мелоун під керівництвом професора в галузі інформаційних технологій Срініваса Нарасімхена (Srinivasa Narasimhan).

За словами винахідників, система використовує цифровий проектор та камеру для того, щоб підсвічувати краплі дощу протягом кількох мілісекунд. Далі вона визначатиме місце розташування і траєкторію руху кожної краплі. Після цього програмне забезпечення системи з високою точністю визначає, у яких точках простору знаходитимуться краплі через певний проміжок часу. Промені світла фар автомобіля, які повинні були б висвітлили кожну краплю, автоматично відключатимуться, при цьому рівень відбитого світла, яке й засліплює водіїв, знижуватиметься, і на дорогу потраплятимуть промені, спрямовані виключно в проміжки між дощовими краплями.

Дальність дії системи сягає трьох-чотирьох метрів перед автомобілем. Головне, не бачачи снігу перед собою, не забувати стряхувати сніг з даху авто. Уборка снега с крыш домов в зимовий період досить проблематична. Користуйтесь послугами спеціалістів.

На сьогоднішній день дослідники встигли провести випробування цієї системи на практиці, моделюючи різні швидкості руху автомобіля при різній інтенсивності опадів. При низькій швидкості, яка не перевищує 30 км/год, система працювала з точністю до 70 відсотків, а на швидкості 100 км/год, точність роботи системи знижувалася до 15-20 відсотків. А це означає, що система розумних фар може повністю приховати всі краплі, які знаходяться в зоні дії системи.

Для покращення якості роботи системи, за словами розробників, може знадобитися встановлення камери з вищою роздільною здатністю, а це призведе до підвищення вартості та габаритних розмірів апаратної частини системи. Єдиним недоліком цієї системи є зниження яскравості світла автомобільних фар.

За словами спеціалістів, значна частина ДТП спричинена поганою видимістю на дорогах у зв'язку з несприятливими погодними умовами.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.