Вчені склали рейтинг міст з найбільшими у світі пробками Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2012 17:10 · Розділ: Авто-мото

За допомогою системи супутникової навігації TomTom спеціалісти провели дослідження, в результаті якого назвали десять міст, у яких найбільші пробки в світі. До п'ятірки лідерів потрапили Варшава, Марсель, Рим, Брюссель та Париж.

За даними дослідження, найскладніша ситуація з пробками у Варшаві. В польській столиці на певний відрізок дороги вам знадобиться на 42% більше часу, ніж в інших країнах Європи.

Найбільші пробки у Варшаві (фото з blog.i.ua)
Найбільші пробки у Варшаві (фото з blog.i.ua)

Слідом за Варшавою в рейтингу розташувався Марсель, який відстає всього лише на 1%. На дорогу тут доведеться витратити на 41% часу більше, ніж в середньому по Європі, а в години пік - до 80%. Третє і четверте місця рейтингу зайняли Рим та Брюссель відповідно з показником в 34%.

Парижу дісталося п’яте місце: у столиці Франції водії на рік простоюють в пробках в середньому 92 години.

На шостому місці опинився Дублін, на дорогах якого ви витратите на третину більше часу, ніж відводиться на подорож.

Далі у рейтингу розташувалися британський Лідс-Бредфорд, а Лондон з 27% опинився на восьмій сходинці. Стокгольм став дев’ятим, а замикає десятку німецький Гамбург.

При цьому, за даними статистики, загальний автомобільний трафік в країнах Євросоюзу в минулому році знизився на цілих 15%. Про це повідомили експерти Інституту статистичних досліджень в області дорожнього руху Inrix. Основними причинами глобального зниження трафіку стала економічна криза і стрімке зростання цін на пальне.

Та якщо брати до уваги кожну європейську країну окремо, то обсяг трафіку змінювався тут неоднаково. Приміром, у Франції кількість автомобілів на дорогах зросла на 1%. А в Португалії, Іспанії та Італії, які відчули удар економічної кризи, спостерігається різке зниження завантаженості доріг. У португальських містах обсяг трафіку знизився одразу на 49%, в Іспанії - на 15%, а в Італії - на 12%.

До речі, що стосується Іспанії, то для країни цей показник є досить-таки позитивним, оскільки, за підрахунками експертів, на даний час Іспанія щодня втрачає близько 5,5 млн євро через пробки.

А трохи раніше вчені одного севільського інституту підрахували, що збиток, який наносять пробки Європейському союзу, становить 111 300 000 євро щодня. До цього додається і забруднення навколишнього середовища, додаткові витрати палива та втрачений час. При цьому ситуація неоднакова в різних країнах та містах Євросоюзу. Якщо в Іспанії збиток від пробок обчислюється в 5,5 млн євро, то в Німеччині та Сполученому Королівстві він значно нижчий - 24 000 євро.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.