Худорляві друзі допоможуть боротися з ожирінням Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2012 15:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно вчені провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що оточуючі можуть суттєво впливати на тих, хто бажає схуднути.

Прощаючись із зайвими кілограмами, повні люди іноді змушені змінювати коло спілкування та заводити нових друзів – людей, у яких індекс маси тіла знаходиться в межах норми. Окрім того, огрядна людина, яка спілкується переважно з худими людьми, сама худне набагато ефективніше.

Так, американські психологи з університету Лойола в Чикаго нещодавно з’ясували, що рішення позбавитися зайвих кілограмів може стати причиною того, що людина втратить деяких друзів. Інформація про це міститься на сторінках видання Daily Mail.

Вчені стривожені масштабами ожиріння (фото з tsn.ua)
Вчені стривожені масштабами ожиріння (фото з tsn.ua)

Американські дослідники провели експеримент, бажаючи зрозуміти, чому повні люди частіше за інших об'єднуються в групи та спільноти. За однією з версій, таким способом вони намагаються підтримувати один одного; за іншою - впливають на формування образу життя своїх соратників.

В дослідженні американців взяли участь 1775 учнів двох середніх шкіл США. Одна з них розташована в сільській місцевості, в цій школі навчаються в основному білі підлітки. Інша школа, учнями якої є представники різних рас, розташована в місті. Вчені брали до уваги індекси маси тіла учнів у 1994-1995 роках, які зіставляли з даними за наступний рік. В результаті вчені виявили, що 40% підлітків із зайвою вагою, які товаришують з худорлявими ровесниками, змогли помітно скинути кілограми. Натомість серед тих, хто спілкувався переважно з огрядними однолітками, цей показник не перевищував 15%.

«Варто зазначити, що дані, які бралися до уваги під час дослідження, були зібрані давно, коли соціальні мережі в Інтернеті ще не були такими поширеними, як сьогодні», - зауважив провідний автор дослідження доктор Девід Шохем.

За словами дослідників, ця інформація допоможе знайти нові способи лікування дитячого та підліткового ожиріння.

За статистикою, останнім часом кількість огрядних підлітків у розвинених країнах зросла в декілька разів. Медики пояснюють цю тенденцію зміною способу життя людей на менш рухливий, що спричинене в основному технічним прогресом. Як наслідок, спеціалісти констатують швидке зростання кількості діабетиків та пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Джерело: http://www.infox.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.