У Китаї з-під води з'явилося старовинне місто Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2012 07:38 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно у провінції Цзянсу що в Китаї сталася цікава подія: у зв’язку з сильною посухою рівень води в річці Хуайхе сильно впав, що дозволило побачити стіни старовинного міста, яке колись знаходилося в цій місцевості.

За даними місцевих ЗМІ, в той час як в інших провінція безперервно ллють дощі, в Цзянсу вже протягом півтора місяця спостерігається сильна засуха. До 28 червня рівень води в річці Хуайхе в районі міста Нанкін знизився до рекордно низької позначки. На поверхні річки почали з'являтися фортечні мури, частина мавзолею та арки – зазвичай вони сховані під водою.

За історичними даними, у 1680 році тут було збудовано мавзолей одного з представників династії Мін. Але згодом, коли річка Хуайхе почала міняти русло, у зв’язку з сильною повінню місто і мавзолей були затоплені. Тепер побачити їх можна лише під час сильної посухи, коли рівень води в річці падає. В середньому таку посуху фіксують раз на кілька років. До річки почали з'їжджатися натовпи туристів, які бажають поглянути на підводне місто.

Однак незважаючи на те, що місто приваблює багатьох мандрівників, відкриттям ХХI століття судилося стати іншому населеному пунктові – легендарному Білому місту, виявленому в Гондурасі.

Так, група вчених, до якої входили археологи та історики, виявили у віддалених та маловідомих джунглях східного Гондурасу останки поселення, які, ймовірно, є легендарним «Білим містом».

Біле місто у Гондурасі (фото з сайту kamrbb.org)
Біле місто у Гондурасі (фото з сайту kamrbb.org)

У Гондурасі популярна легенда про так зване "Біле місто" - місто стародавнього походження, яке було вперше відкрите іспанськими колонізаторами. Вивчаючи територію країни, ті пропали безвісти. У листах того часу, які збереглися до наших днів, іспанці розповідали про дивні для європейців звичаї і традиції, яких дотримувалися мешканці міста. В переписці йшлося і про одяг у вигляді балахонів та білий колір шкіри мешканців міста.

Їхня мова була незрозумілою навіть для корінного населення. Згідно із іншою версією, етнічна народність Печ, яка проживала на території Гондурасу протягом 500 років, вірила в існування так званого «білого міста», нібито побудованого і населеного богами.

Окрім того, існують версії, що мова йде не про ціле місто, а про один величезний дім з білого каменю з різьбленими колонами.


За словами археологів, загублене місто займає площу близько 50 квадратних кілометрів, а розташоване воно в Ла Москіті, найбільш важкодоступному місці країни.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу