Чи став студентом, абітур'єнт зможе дізнатися по інтернету Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.06.2009 12:23 · Розділ: Освіта

В понеділок, 29 червня, почне працювати інформаційно-пошукова система "Конкурс", де в он-лайн режимі абітурієнти зможуть відстежувати свої шанси стати студентами українських вузів. Про це повідомив представник проекту Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI), Володимир Ковтунець. Він відзначив, що ідея створення такої інформаційної системи належить директору Департаменту вищої освіти. Прототип системи було реалізовано минулого року, а зараз запущено вдосконалену версію, над якою велася робота з січня поточного року.

"Зараз завершується настройка всіх програмних компонентів цієї системи, щоб в понеділок, 29 червня стартувати якісно, в повному об'ємі", - сказав Володимир Ковтунець. Систему представляють, окрім USETI, Міністерство освіти і науки, а також ГО "Центр освітньої політики".

Він також пояснив, що відмінність нинішньої системи полягає в тому, що надаватимуться не статистичні дані про вступну кампанію, а інформація про конкурс. Тобто, висвітлюватиметься таблиця зі списком абітурієнтів по напряму, сума балів по сертифікатах, а якщо для вступників передбачено творчі випробування, то сюди додаватимуться і ці результати.

Галочкою відзначатимуться прізвища абітурієнтів, що мають право на позаконкурсний та першочерговий вступ, а також - переможців конкурсів та олімпіад. "Рейтинг буде складений так, щоб відповідати умовам прийому, затвердженому Міносвіти. Таким чином, на перших позиціях будуть особи, які мають право на позаконкурсне поступлення і переможці всеукраїнських та учасники міжнародних олімпіад, а інші будуть розташовані в порядку зменшення суми балів", - сказав Володимир Ковтунець.

Користувачам веб-сервера-ресурсу буде доступна інформація по кожному вищому навчальному закладу та кожному напряму підготовки (спеціальності) окремо по денній та заочній формах навчання.

Також там буде інформація про обсяги прийому, об'єми держзамовлення по кожному напряму, перелік конкурсних предметів по різних спеціальностях, вартість навчання та список абітурієнтів. Вступники зможуть реєструватися в системі на веб-сайті www.vstup.info, використовуючи власне ім'я користувача та пароль, які автоматично генеруватимуться при поданні ними документів до ВУЗів. У свою чергу, вищі навчальні заклади зобов'язані щодня оновлювати базу даних і оприлюднювати актуальну інформацію.

Володимир Ковтунець відзначив, що участь вищих навчальних закладів в системі "Конкурс" є обов'язковою відповідно до наказу Міносвіти від 23 січня цього року. На сьогодні, в ній зареєструвалося вже 421 суб'єкти. "Це все навчальні заклади 3-4 рівні акредитації, їх філії та підрозділи", - відзначив він. Також в системі реєструвалися за власною ініціативою близько двох десятків навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Присутній на прес-конференції, начальник відділу моніторингу при Міністерстві освіти і науки, Микола Фоменко з свого боку навів дані дослідження, яке проводилося незалежною організацією, згідно з яким близько 72% респондентів позитивно ставляться до прийому студентів по сертифікатах зовнішнього незалежного оцінювання. За його словами, нововведення сприятиме формуванню якісного контингенту студентів і, в подальшому, фахівців. А представник ГО мережі "Опора", Інна Савсун повідомила про суспільний моніторинг вступної кампанії цього року. За її словами, спостерігачі "Опори" регулярно перевірятимуть забезпечення роботи і поповнення інформацією системи "Конкурс". Крім того, вони стежитимуть за роботою приймальних комісій в 26 найбільших вузах України.

Джерело gorod.cn.ua


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.