Для знищення світу вистачить 13 хвилин Автор: lesya · Опубліковано: 12.07.2012 23:45 · Розділ: Життя

Про те, що під час холодної війни США та СРСР, ці країни тримали одне одного "на ядерній мушці", готуючись в будь-який момент завдати противнику нищівного удару, знають, напевне, всі. З розпадом СРСР світ зітхнув з полегшенням: мовляв, нарешті наступить мир та спокій, і про ядерну загрозу можна буде надовго забути. Та, як виявилося, дарма: з тих пір ситуація не сильно змінилася. І сьогодні для того, щоб прийняти рішення знищити півсвіту, вистачить 13 хвилин.

Згідно з американським законодавством, в разі виникнення небезпеки між указом президента про приведення наземних ядерних ракет в бойову готовність та запуском боєголовок має пройти не більше 3-4 хвилин. У той же час у глави держави на прийняття рішення про необхідність знищити півсвіту повинно йти не більше 13 хвилин.

Президенти, які заступали на пост глави держави після закінчення жорсткого протистояння США і СРСР, не йняли віри в те, що початок ядерної війни був регламентований по хвилинах.

Тепер з моменту завершення холодної війни пройшло більше двох десятиліть, однак, за твердженням американських журналістів, ситуація не змінилася: значна частина стратегічних сил США, як і раніше, готова атакувати противника за першим наказом глави держави.

І лише цього року колишній військовий Джеймс Картрайт запропонував уряду переглянути "правило 13 хвилин". Чоловік наголосив на необхідності продовжити час, відведений президенту на прийняття рішення про початок ядерної війни, на термін від однієї до трьох діб. Однак з цього приводу погляди чиновників розходяться – противники Картрайта, серед яких і генерал армії США Роберт Келер, переконані, що прийняття подібних заходів може серйозно зашкодити державній безпеці США. Якщо переглянути «правило 13 хвилин», що робити тоді, коли ворог вирішить раптово зазіхнути на межі Америки?

За даними Washington Post, уряд США навряд чи "проявить пацифізм" у даному питанні, так як і Росія не відмовиться тримати ракети в бойовій готовності. І навіть незважаючи на те, що взаємини цих двох держав зараз набагато кращі, ніж 20 років тому, кожна з них намагається бути напоготові. Барак Обама у даному контексті заявив, що обом країнам варто відмовитися від використання ядерної зброї, оскільки холодна війна вже давно позаду. Та для того, щоб ці слова стали реальністю, необхідні місяці, а то й роки напружених переговорів.

За даними спеціалістів, на даний час США і Росія тримають в стані бойової готовності в загальному 1800 боєголовок.

Джерело: http://gazetasng.ru/n

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.