Британські студенти вирахували швидкість Бетмена Автор: lesya · Опубліковано: 12.07.2012 12:42 · Розділ: Нові технології

Цими днями британські студенти довели, що супергерой Бетмен в реальності зміг би літати, однак він би обов’язково розбився під час приземлення. А для збереження «фірмового стилю» польоту Бетмену знадобився би двигун реактивного лайнера.

Так, нещодавно учні Лестерського університету провели низку експериментів, в результаті чого з'ясували, що знаменитий герой культових голлівудських фільмів Бетмен міг би літати, однак при спробі приземлення, скоріше за все, не вижив би.

Стаття вийшла під назвою «Траєкторія падаючого Бетмена», і вона, за словами експертів, зможе розчарувати багатьох шанувальників «хрестоносця в плащі». Результати аеродинамічних досліджень демонструють, що в супергероя не було б ніяких шансів зробити м'яку посадку.

Для тих, хто не є палким шанувальником Бетмена, нагадаємо, що він переміщається в повітрі за допомогою плаща зі спеціальної тканини з так званим «ефектом пам'яті». Цей диво-плащ, потрапляючи в потік повітря, стає твердим. І якби супергерой стрибнув з даху будівлі висотою в 150 метрів, він спланував би на третину кілометра, розвинувши швидкість до 80 км/год. Однак, не маючи ніяких гальм, його б просто розмазало при зіткненні з землею.

Та якщо би кіношний Бетмен захотів вижити в світі з реальною фізикою, йому довелося б носити плащ розмахом вдвічі більшим, ніж звичні для нього 4,5 метра. А ось для того, щоб зберегти «фірмовий стиль» польоту, супергероєві знадобився б двигун від реактивного лайнера.

Бетмен розбився б об землю (фото з gamer.ru)
Бетмен розбився б об землю (фото з gamer.ru)

І поки британські студенти займаються безглуздими підрахунками, українська молодь надає перевагу справам корисним. Так, нещодавно група українських студентів представила світові свій новий винахід - перекладач з мови глухонімих. Винайдені фахівцями рукавиці здатні розпізнавати і озвучувати жести.

Команда українських студентів QuadSquad вирішила допомогти глухонімим знайти спільну мову з людьми, які не розуміють мови жестів. Електронний перекладач, який отримав назву EnableTalk, розробники вбудували... в рукавички.

Вмонтований акселерометр та датчики положення в просторі допомагають пристрою розпізнавати жести, а спеціальна программа, призначена для використання у мобільних пристроях, перетворює ці жести в текст, після чого отриманий текст озвучується. Пристрій EnableTalk підключають до смартфону за допомогою Bluetooth. І що найголовніше: пристрій коштує зовсім недорого - якихось 75 доларів за пару.

Молоді розробники висловили сподівання, що їм вдасться швидко знайти інвесторів для свого проекту. І це цілком можливо - команда студентів пройшла у фінал конкурсу студентських інновацій Microsoft Imagine Cup. А це означає, що пильна увага бізнес-ангелів хлопцям забезпечена.

Джерело: http://kp.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.