Подвійна смерть: у Копенгагені продають заражений сибірською язвою героїн Автор: lesya · Опубліковано: 12.07.2012 08:20 · Розділ: Події у світі

Медики в Данії б’ють тривогу: смертельно небезпечний наркотик героїн став ще небезпечнішим. Так, за даними журналістів, у Копенгагені продають заражений сибірською язвою героїн.

За окремими даними, минулої неділі в Копенгагені в госпіталі Рігс в результаті зараження сибірською язвою помер 55-річний наркоман. Поліція і медики висловили підозри, що зараження відбулося після того, як чоловік прийняв дозу коричневого героїну, інфікованого смертельною бактерією.

У даному контексті представники місцевої організації Gadejuristerne, яка надає підтримку наркоманам, одразу ж почали розповсюдження оголошень, у яких містилося попередження про те, що заражені наркотики все ще можуть бути на вулицях міста. Акція пройшла в одному з районів Копенгагена - Вестербро.

Одна з представниць організації Gadejuristerne Нанна Готфрідсен в інтерв’ю журналістам популярного видання Jyllands-Posten зауважила, що "вона була шокована" тим, що поліція та інші органи влади не попередили наркозалежних про можливість потрапляння в обіг на вулицях Копенгагена інфікованого героїну.

"Коли два тижні тому від сибірської язви в Німеччині помер наркоман, представники Ради з охорони здоров'я випустили попередження для лікарень про те, що данські наркомани можуть бути в групі ризику, однак ніхто так і не спромігся повідомити про це самих наркозалежних", - говорить жінка.

Героїн виготовляють в антисанітарних умовах
Героїн виготовляють в антисанітарних умовах

За словами Готфрідсен, якщо ніхто не має наміру попередити споживачів наркотиків про загрозу, яку таїть в собі героїн, то таку відповідальність візьмуть на себе представники її групи.

За даними статистики, на сьогоднішній день в Данії зареєстровано близько 13 000 споживачів ін'єкційних наркотиків, і 8 000 з них зосереджено в столиці країни Копенгагені.

За словами медиків, сибірська язва зазвичай вражає диких та домашніх травоїдних ссавців в результаті ковтання або вдихання спор під час випасу.

Готфрідсен з цього приводу також зауважила, що, можливо, героїн був заражений у зв’язку з антисанітарією при виробництві.

"В Афганістані опіум часто вирощують та обробляють в безпосередній близькості від кіз та інших тварин. Цілком ймовірно, що він був заражений ще при виробництві, - зауважила спеціаліст. - Виробництво цього наркотику настільки примітивне, що часто в героїні знаходять кишкову паличку, бактерію e.coli та інший бруд".

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу