Розділена на шматки їжа дозволяє швидше втамувати голод Автор: lesya · Опубліковано: 11.07.2012 19:00 · Розділ: Краса і здоров'я

Спеціалісти, намагаючись знайти дієві засоби для боротьби з проблемою ожиріння, провели дослідження, в рамках якого експериментальним шляхом намагалися виявити фактори, які так чи інакше впливають на наш апетит.

Результати проведеної роботи демонструють, що в реальності можна з'їсти набагато менше, якщо розділити продукт на невеликі частини. Ймовірно, вся справа тут в оптичній ілюзії, яка, по суті справи, просто обманює наш мозок: коли їжа розділена на шматочки, людині здається, що її більше, ніж насправді.

Їжу краще ділити на шматки (фото з usiter.com)
Їжу краще ділити на шматки (фото з usiter.com)

В рамках дослідження вчені провели експеримент, у якому взяло участь три сотні студентів. Всіх піддослідних фахівці розділили на дві контрольні групи. Учасникам однієї групи було запропоновано з'їсти цілі рогалики, решті випробовуваним - рогалики, поділені на 4 частини. В результаті ті учасники експерименту, які отримали поділений на частини рогалик, не змогли з’їсти його до кінця. До того ж, під час обіду, який подавали на другому етапі експерименту, вони з'їли менше, ніж учасники групи, яка отримала цілі рогалики.

За твердженням спеціалістів, існує ще декілька способів з'їдати менше. Приміром, практично всі фахівці-дієтологи радять користуватися посудом невеликого розміру. Тут відіграє роль та ж оптична ілюзія: велику тарілку підсвідомо хочеться наповнити вщерть; з маленькою - те ж саме, однак навіть якщо ви наповните таку тарілку, кількість їжі буде меншою.

Більше того, мають значення і кольори, які оточують вас тоді, коли ви їсте. Приміром, червоний і жовтогарячий кольори здатні збуджувати апетит, в той час як синій і чорний знижують його. На цей факт спеціалісти радять звернути особливу увагу, вибираючи столовий посуд.

http://www.km.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.