Вивчати іноземну мову можна уві сні Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2012 19:27 · Розділ: Наука

Нещодавно група американських нейрохірургів з Північно-Західного університету в Чикаго провели надзвичайно цікаве дослідження, з результатів якого випливає, що людина насправді може навчатися уві сні.

А весь секрет криється в тому, щоб умовити ваш несвідомий мозок швидко створити набір спогадів про щось, що є необхідним для спішного запам'ятовування, а не закріплювати спогади повільними темпами протягом місяців, що відбувається у звичних ситуаціях.

Мозок уві сні запам'ятовує інформацію набагато швидше (фото з сайту mhealth.ru)
Мозок уві сні запам'ятовує інформацію набагато швидше (фото з сайту mhealth.ru)

В рамках дослідження учасникам експерименту роздали схеми програвання двох простих мелодій для піаніно довжиною 12 нот. Піддослідні витратили однакову кількість часу, практикуючись у програванні кожної мелодії, після чого заснули на півтори години. Під час того, як учасники експерименту заснули, одну мелодію тихо програли кілька разів протягом чотирьох хвилин. Прокинувшись, учасники дослідження змогли в точності відтворити мелодію на цілих 4% випадків частіше, ніж мелодію, яку вони під час сну не прослуховували. Це, за твердженням фахівців, суттєвий результат для процесу запам'ятовування, особливо, якщо врахувати, що його вдалося досягти лише після чотирьох хвилин навчання уві сні.

«Процес повторної активації відповідних ділянок мозку під час експерименту вплинув на природний процес закріплення спогадів, який у звичних умовах триває протягом місяців, а іноді навіть років», - прокоментував отримані результати психолог університету та співавтор дослідження Пол Ребер.

Дослідники також проводили електроенцефалограму мозку сплячих учасників експерименту, яка виявила веретеноподібну активність – так називають вид хвиль головного мозку, який асоціюються з процесами запам’ятовування. Активність також зафіксували в частині мозку, пов'язаній з руховими навичками рук та запам'ятовуванням пісень у людей.

Яку ж інформацію можна запам’ятати уві сні? Без сумніву, класти підручник під подушку з надією прокинутись розумним – справа марна. «Коли пам'ять прив'язується до певного типу звуків, то створюється враження, що вони можуть повторно активувати й закріпити вивчену раніше інформацію, - говорить Пол Ребер. - Можливо, цей ефект допоможе закріплювати спогади, отримані під час уроку чи лекції, допомагаючи при цьому у вивченні іноземної мови». Отож якщо ви вчите іноземну мову, намагайтеся прослуховувати під час сну вивчені вдень записи – так, за твердженням фахівців, процес піде значно швидше.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.