Вчені записали звуки Полярного сяйва Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2012 17:09 · Розділ: Природа

На Землі є безліч природних явищ, які чарують своєю загадковістю, манять нерозгаданістю та дивують незвіданістю представників багатьох поколінь нашої цивілізації. І незважаючи на те, що сучасна наука знаходиться на високому щаблі свого розвитку, залишається ще чимало речей, розгадати сутність яких до цього часу нікому не вдалося. А деякі явища та місця на Землі, природа яких є для науковців більш-менш зрозумілою, приваблюють останніх все новими й новими подробицями, відкриваючи завісу таємничості над загадками власного походження.

Одним з таких явищ є знамените на увесь світ Північне сяйво, яке, дивуючи і зачаровуючи своєю красою багатьох, володіє не лише оптичним ефектом, але й звуковим. Про це повідомляють фінські вчені зі столичного університету Аалто. Спеціалістам вперше вдалося почути та записати звуки, які супроводжують це небесне світіння полярних широт.

"Нам вдалося вловити звуки, пов'язані з північним сяйвом. Раніше їх описували в народних переказах, однак лише тепер нам вдалося встановити, що ці звуки утворюються на висоті 70 метрів і можуть бути почуті людським вухом", - повідомили журналістам спеціалісти університету.

Полярне сяйво (фото з epochtimes.ru)
Полярне сяйво (фото з epochtimes.ru)

Використовуючи спеціальні мікрофони, вчені не лише змогли уловити "голос" північного сяйва, але й записати його. Отож тепер кожен бажаючий зможе познайомитися з цими унікальними звуками на Інтернет-сторінках вузу, а для дослідників відкрилося безліч нових можливостей для вивчення цього унікального природного явища, яке, як уже зазначалося, багато в чому все ще продовжує залишатися для науковців загадкою. За твердженням фінських фахівців, звуки, записані ними, нагадують тріск або якісь приглушені удари. Їх можна чути протягом нетривалого періоду часу. В той же час зі стародавніх джерел відомі інші порівняння цих звуків, а це дає підстави вченим припускати, що існує декілька механізмів формування цього своєрідного "голосу".

"Результати нашого дослідження доводять, що людина може чути природні звуки "Аврора Бореаліс", пов'язуючи їх з тим, що вона бачить на небі, - поділився з журналістами керівник дослідницької групи Унто Лайне. – Донедавна вчені вважали, що північне сяйво знаходиться занадто далеко від людей, щоб вони могли його чути, і це правда, але тим не менше тепер ми розуміємо, що ці звуки мають ту ж енергетичну природу, що й світіння, викликане геомагнітними коливаннями".

Джерело: http://ecoportal.su/

Інші новини розділу