Новий метод допоможе вивести брехунів на чисту воду Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2012 14:59 · Розділ: Нові технології

Британські вчені вирішили вивести всіх брехунів на чисту воду: нещодавно вони запропонували кардинально новий метод для точного відокремлення правди від брехні. За допомогою спеціальної комп’ютерної програми вченим вдалося виявити, що на брехливе висловлювання людині необхідно на 30% більше часу, ніж на правду.

Так, фахівці провели спеціальне дослідження, в рамках якого зробили спеціальний комп'ютерний аналіз, який у свою чергу виявив, що піддослідним британцям потрібно було 1,2 секунди на те, щоб почати говорити правду, та 1,8 секунди на уникнення правдивої відповіді.

Нову методику перевірки істинності висловлювань розробив психолог з Університету Саутгемптона Ейден Грегг. Головна відмінність винайденої британськими фахівцями методики полягає в тому, що всі піддослідні повинні були набирати відповіді на поставлені спеціалістами запитання вручну на клавіатурі комп'ютера. За словами Грегга, у 85% випадків люди, які хотіли збрехати, шукали потрібні літери на клавіатурі довше, ніж ті, хто говорив правду.

Ейден Грегг переконаний, що його відкриття може прийти на зміну традиційному поліграфу (детектору брехні), до якого, на думку фахівця, всі вже давно пристосувалися. «Професійні брехуни знають, що люди, як правило, відводять погляд тоді, коли хочуть збрехати, тому вони спеціально дивляться прямо вам в очі», - говорить психолог.

І справді, за даними фахівців, поліграф далекий від ідеального «детектора брехні», говорить Крістофер Ваньек. Справа в тому, що поліграф реєструє лише фізіологічні реакції, асоційовані з брехнею в окремих людей, такі як, приміром, почастішання пульсу та підвищення пітливості пальців. Однак відрізнити правду від неправди в такому випадку дуже складно, тому оператори часто помиляються.

А в 2002 році співробітники Національної Академії наук США провели професійну перевірку традиційного поліграфа, в результаті якої дійшли висновку, що «перевірка на поліграфі дає вірні результати частіше, аніж помилкові, однак відсоток точності цих відповідей далекий від ідеалу».

Окрім того, повідомляється, що на сьогоднішній день американський уряд розглядає питання про використання програми «Тара», розробленої Ейденом Греггом.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.