Вчені створили лампочку майбутнього, яка ширяє у повітрі Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2012 10:24 · Розділ: Нові технології

В переважній більшості науково-фантастичних творів та фільмів людство активно взаємодіє з найрізноманітнішими літаючими об'єктами та пристроями, які поступово проникають в усі сфери життя – від розваг до побуту. І, як це найчастіше буває, з плином часу наукова фантастика стає реальністю. Ось і зараз літаючі пристрої почали з'являтися в нашому житті. А представлена нещодавно спеціалістами літаюча освітлювальна лампочка є яскравим прикладом ще однієї технології майбутнього - технології бездротової передачі енергії. На жаль, на даний час немає можливості придбати таку лампочку для свого дому, однак, за твердженням експертів, у цього винаходу досить непогані перспективи голосно заявити про себе на ринку новітніх технологій.

Вчені створили літаючу лампочку
Вчені створили літаючу лампочку

Як і з більшістю "чарівних" фокусів з левітацією, в основі роботи цієї світлодіодної лампи лежить застосування комбінації постійних та електричних магнітів, що й дозволяє пристрою висіти у повітрі. Лампочка оснащена кількома прихованими від ока резонансними електричними котушками, які служать для бездротової передачі енергії. Саме ці котушки дозволяють вимкнути світло лампи, не припиняючи процесу її ширяння в повітрі.

Винахідником цієї незвичайної системи став Кріс Ріджер (Chris Rieger). За його словами, система споживає близько 9 Ватт електроенергії, з яких лише третина витрачається на приведення в дію власне світлодіода лампочки, решта ж енергії йде на забезпечення ефекту ширяння в повітрі.

Ось тут виникає запитання: що ж станеться, якщо раптом пропаде електроенергія? Перше, що приходить на думку, - це те, що ці лампочки одразу впадуть на підлогу. Але таке твердження є помилковим: після вимкнення електроенергії лампочки піднімуться вгору і "прилипнуть" до стелі. В такому стані їх утримуватиме постійний магніт, захований у конструкції самої лампочки, який притягнеться до досить масивної залізної частини, прихованої в стелі. Магнітне поле, яке виробляється котушкою, також прихованою в стелі, врівноважує магнітне поле постійного магніту, в результаті чого лампочка опускається і ширяє у повітрі.

Вихід цієї новинки супроводжувався невеликою рекламною компанією – Кріс Ріджер разом з колегами відзняв відеоролик, розмістивши його на сервісі YouTube. В результаті виявилося, що винахід Кріса викликав чималий інтерес у громадськості. Отож тепер Ріджер серйозно замислюється над тим, щоб налагодити випуск наборів із серії "Зроби сам", придбавши який ви зможете підвісити таку літаючу лампочку прямо у себе вдома. Щоправда, на даний час невідомо, скільки приблизно коштуватиме такий набір.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.