Топ-5 смертельно небезпечних гір світу Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2012 08:54 · Розділ: Природа

Для багатьох Еверест - не лише найвища гора світу, але й найнебезпечніша. Та насправді таке уявлення далеке від істини - на сьогоднішній день близько трьох тисяч альпіністів успішно досягли піку Евересту, включаючи 13-річну сліпу дитину та 73-річну жінку. І незважаючи на сотні смертельних випадків, зафіксованих при підйомі на Еверест, на світі є набагато небезпечніші та недосяжніші для людини вершини, які вона все ж таки намагається підкорити.

1.Канченджанга (Kangchenjunga), розташована в Гімалаях, штат Сіккім, Індія. Висота цієї гори - 8586 метрів. Альпіністи намагалися підкорити цю третю за висотою гору світу протягом п'ятдесяти років, однак змогли досягти її вищої точки лише в 1955 році. Гора славиться постійними сніговими лавинами та похмурою погодою, вона також не має ніяких маршрутів чи стежин. Рівень смертності на цій горі надзвичайно високий - 22%. За всю історію лише 187 альпіністам вдалося дістатися до вершини Канченджанга, і лише 5 із них - жінки.

2.Чогорі (Chogori), гірський масив Каракорум, Кашмір, Пакистан. Висота складає 8611 метрів. З 1954 року цю вершину вдалося підкорити 280 особам. А починаючи з 1939 року було зареєстровано десятки смертельних випадків, які ставалися, як правило, під час спуску. Рівень смертності тут сягає 19,7%. Найнебезпечнішим маршрутом цієї гори вважається російський – декілька років тому команді російських альпіністів вдалося подолати непереборну західну стіну Чогорі.

3. Аннапурна (Annapurna), розташована в Гімалаях, в центральному Непалі. Висота становить 8091 м. Перший підйом на цю гору було здійснено у 1950 році, з того часу сюди піднялося всього 130 осіб, і приблизно 53 загинули при спробі туди піднятися. Рівень смертності серед альпіністів за всі роки сходжень досягає 38%.

4.Нангапарбат (Nanga Parbat), розташована в Гімалаях, Кашмір, Пакистан. Висота цієї гори становить 8126 метрів. Зловісне прізвисько «Поглинач людей» дісталося горі по заслузі: стіна льоду на її південній стороні гіпнотизує альпіністів, однак гора є однією з найнебезпечніших у світі. Перший підйом було здійснено в 1953 році. А всього за увесь час Нангапарбат змогли підкорити лише 263 людини, при цьому для 64 цей підйом став останнім.

5. Айгер (Eiger),Бернські Альпи, кантон Берн, Швейцарія. Висота - 3970 м. Найбільшу небезпеку при підйомі несе так звана «смертельна стіна» - ділянка, протяжністю 2 км, з якої часто падають брили льоду. Вперше гору підкорили у 1958 році. До цього часу тут загинули 64 альпіністи.

Джерело: http://www.topnews.ru/

Інші новини розділу