Кішки в домі штовхають жінок на самогубство Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2012 22:48 · Розділ: Наука

Нещодавно в’язні провели спеціальне дослідження, в результаті якого з’ясували один дуже неприємний факт: виявляються, кішки в домі можуть серйозно загрожувати життю своїх власниць. І що цікаво: стосується це виключно жінок.

А вся справа в паразиті, якого частенько можна виявити в котячому лотку. Саме цей паразит здатний спровокувати приховані зміни в роботі жіночого мозку, штовхаючи їх до суїциду. Дослідження проводилося під керівництвом доктора Теодора Постолача з Медичної школи Університету Меріленда.

Кішки загрожують жінкам смертю (фото з artkoshka.blogspot.com)
Кішки загрожують жінкам смертю (фото з artkoshka.blogspot.com)

Вчені ще раніше з’ясували, що вагітна жінка, заражена T.gondii, з великою імовірністю може народити мертву дитину. В інших випадках, в разі передачі паразита плоду, у немовлят спостерігали пошкодження мозку. Але про мозок жінок нічого не говорилося…

І ось в результаті останнього дослідження, в якому взяли участь 45 000 жінок, вчені виявили зміни і в їхньому мозку. За підрахунками фахівців, інфікування паразитом T.gondii підвищувало ризик суїциду в 1,5 рази. Більше того, цей ризик зростав у міру збільшення концентрації антитіл.

Окрім того, за даними фахівців, на сьогоднішній день приблизно одна третина населення Землі заражена паразитом T.gondii. Більшість людей про це навіть не здогадуються, адже у них немає симптомів. Та попри це паразита можна знайти у всьому організмі (від мозку до м'язів та кишечника). Експерименти на гризунах, проведені трохи раніше, доводять, що паразит здатний вражати мигдалеподібне тіло та префронтальну кору головного мозку, які, власне, й відповідають за регулювання емоцій та поведінки людини.

Цілком ймовірно, що паразит втручається в роботу неврологічних ланцюгів, провокуючи виникнення страху, тривоги та депресії. На жаль, на сьогоднішній день не існує антибіотиків проти T.gondii або ліків, здатних усунути пошкодження мозку.

Джерело: http://medkarta.com/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.