Елтона Джона визнали переможцем комунізму Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2012 20:45 · Розділ: Події у світі

Цими днями музиканта Елтона Джона назвали переможцем комунізму. Свого часу цей знаменитий англієць попив шампанського в квартирі у Леха Валенси, за що й отримає медаль.

Так, знаменитий музикант Елтон Джон цими днями отримав нагороду "За допомогу в поваленні комунізму" з рук екс-президента Польщі та лідера профспілкового руху "Солідарність" Леха Валенси. Повідомляється, що урочисте вручення медалі за внесок у світову боротьбу з комунізмом відбудеться найближчими вихідними під час концерту співака в Сопоті.

За словами Європейського центру солідарності Магдалени Чаркін, рішення відзначити Елтона Джона було прийнято у зв’язку з тим, що цю нагороду дають, як правило, іноземцям, які допомагали Польщі протягом довгих років боротьби за свободу. «Елтон приїхав і підтримав нас, коли ми потребували в цьому. Ми жили в державі, в якій нас били і вбивали, як у книзі Джорджа Оруелла «1984», - говорить Чаркін.

Нагадаємо, що знаменитий Елтон Джон відвідав Польщу з концертом у 1984 р., коли країною правили комуністи на чолі з генералом Войцехом Ярузельським. Однак врешті-решт генерал не впорався з натиском опозиції і передав владу "Солідарності" Леха Валенси.

Ідея нагородити музиканта з’явилася в голові 32-річного гей-активіста Даміана Домскі, який емігрував з Польщі до Великобританії. "Якщо я зустріну його, то просто потисну йому руку. Він використав свою популярність та вплив у дуже важливий для Польщі момент. Активісти руху "Солідарність" ефективно придушувалися, а він повернув нам віру в себе", - зауважив Доміан.

Зауважимо, що тоді, у 1984 році, коли відбувалися зазначені події, Лех Валенса щойно вийшов із в'язниці. Він зустрівся з Елтоном Джоном, який приїхав до Польщі з концертом. Лех Валенса зустрівся з музикантом у своїй квартирі, де вони, як розповів співак, говорили про моральні цінності та пили шампанське. Опісля, на своєму концерті, Елтон Джон відкрито похвалив рух "Солідарність", що в той час було суворо заборонено.

В Польщі правив комуністичний режим з кінця Другої світової війни, а остаточно позбутися його вдалося лише у 1989 році, і Леха Валенсу в Польщі називають одним з головних учасників введення в Польщі соціал-демократії. Рік після того Валенса переміг на президентських виборах протримавшись на посту глави держави протягом п'яти років. У 1995 році Валенса програв вибори Олександру Кваснєвському.

Джерело: http://www.utro.ru/

Інші новини розділу